null

Wieści z Baśniowej Krainy Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 309 „Coś nowego, coś zdrowego... przyjemnego dla każdego”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach realizacji wewnątrzprzedszkolnego programu prozdrowotnego każdego miesiąca dzieje się u nas coś nowego i zaskakującego, co przybliża naszym przedszkolakom tematykę zdrowego żywienia. Nasze dzieci mają okazję aktywnie uczestniczyć w przygotowywaniu różnych posiłków. W wybranych dniach serwujemy naszym przedszkolakom śniadania w postaci stołu szwedzkiego, dzięki czemu chętniej sięgają po produkty, których na gotowych kanapkach nie chcą jeść. Podejmujemy wiele działań, aby nasze przedszkolaki częściej zjadały warzywa i owoce.

23 listopada 2021 roku po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień pomarańczowy”. Od rana trwały wspólne przygotowania do nietypowego dnia. Kolor pomarańczowy towarzyszył nam na każdym kroku. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały cudowne prace na nasz przedszkolny konkurs „Pomarańczowe Cudaki”. Na  wystawie pojawiło się, aż 25 prac konkursowych. Pomysłowość naszych przedszkolaków  i ich rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uczestnicy do wykonania prac wykorzystali najróżniejsze warzywa i owoce, a postacie jakie z nich powstały, są niezwykle oryginalne.

Każda grupa dzieci przygotowała ponadto przeróżne pomarańczowe prace plastyczne. Główną bohaterką stała się marchewka malowana farbami przez najmłodsze grupy oraz ulepiona z masy solnej przez starsze przedszkolaki. Najstarsza grupa zadziwiła wszystkich, ponieważ dzieci własnoręcznie przygotowały i upiekły przepyszne ciasto dyniowe.

Pomarańczowy kolor gościł również na przedszkolnych talerzach. Na drugie śniadanie dzieci samodzielnie zrobiły zdrowe warzywno – owocowe szaszłyki – oczywiście w kolorze pomarańczowym. Królową obiadu stała się przepyszna zupa dyniowa.

Cały dzień upłynął nam w wesołej, pysznej, a przede wszystkim twórczej atmosferze. „Dzień pomarańczowy” to sposób na wprowadzenie radości i koloru w pochmurne, listopadowe dni.

Autor
Marlena Runowiecka

Grupa dzieci stojąca przy stoliku. Przygotowują wspólnie ciasto
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Grupa dzieci stojąca przy stoliku. Przygotowują wspólnie ciasto
Grupa dzieci stojąca przy stoliku. Przygotowują wspólnie ciasto
Marchewki wykonane z masy solnej.
Stworki wykonane w warzyw i owoców w kolorze pomarańczowym.
Stworki wykonane w warzyw i owoców w kolorze pomarańczowym
Uśmiechnięta dziewczynka w jasnej bluzce siedząca przy stoliku.