Wielkie otwarcie zmodernizowanego Ośrodka Hutnik

Troje chłopców gra na boisku w piłkę nożną

Udało się! Spełniły się marzenia sportowców i mieszkańców.

Po wielu latach starań przy ulicy Marymonckiej 42 powstała nowoczesna baza treningowa dla piłkarzy z możliwością organizowania meczów piłkarskich do III ligi włącznie. Powstał stadion z trybunami na 1300 widzów, dwa boiska boczne i cztery korty tenisowe. Na inwestycję Miasto Stołeczne Warszawa przeznaczyło ponad 48 milionów złotych.

Bardzo się cieszę, że dzięki staraniom nas wszystkich jesteśmy dzisiaj na zrewitalizowanym stadionie Hutnik, który będzie służył rozwojowi następnych pokoleń - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski.

Stworzono bazę treningową dla dzieci i młodzieży, dzięki temu bielańskie ośrodki sportowe będą trenować i rozwijać talenty młodych ludzi. Dla nas jest to istotne, ponieważ sport jest częścią naszego życia i osiągnięcia sportowe mamy znakomite – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

W dniu otwarcia, na boisku głównym rozegrano turniej z udziałem drużyn piłkarskich dzieci z roczników 2011-2013 oraz mecz Drużyna Samorządowa vs. Drużyna Gwiazd Piłkarskiej Warszawy.

Wykonawcami inwestycji byli InterHall Sp. z o.o. i Gardenia Sport - wszystko o budowie obiektów sportowych.

Grupa młodych zawodników rozgrzewa się przed meczem w piłkę nożną
Zobacz galerię (17 zdjęć)
Grupa młodych chłopców rozmawia z trenerem przed rozpoczęciem meczu w piłkę nożną
Prezydent Rafał Trzaskowski, z-ca Prezydenta Renata Kaznowska oraz zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany i Radni siedzą na trybunach