null

Wielkanocne Dwie Godziny dla Rodziny, w programie spektakl „Rzeżuchowy skarb. Baśń wielkanocna” oraz animacje plastyczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.04.2022 12:30 - 09.04.2022 13:30
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Na pierwszym tle zajączek wielkanocny malujący pisanki pędzlem i farbami. Na futerku kolorowe plamy farb. W tle zielona trawa, niebieskie niebo, motyl, chmury i słońce.

Spektakl opowiada o obrzędach i zwyczajach towarzyszących świętu Wielkiej Nocy. Zapoznajemy dzieci z rozmaitymi tradycjami wielkanocnymi z terenów całej Polski. Przypominamy obyczaje wiosenne, mające zapewnić zdrowie i obfite plony. Niektóre z nich są nieznane szerzej, gdyż występują tylko w określonym regionie np. znane ze wschodniej Polski bicie jajkami.

W spektaklu staramy się oprócz zwyczajów ludowych przypomnieć zanikające polskie słownictwo, dlatego mówimy o płanetnikach, wodnicach, rusałkach, boginkach, o wiosennych marzannach, niebezpiecznych strzygach i domowych, bardzo pożytecznych ubożętach, które we wszystkim pomagają.

Głównym bohaterem spektaklu jest Małe Leśne Licho. Pojawiło się na świecie bardzo dawno temu i nic wie o Wielkiej Nocy. Spowoduje swą niewiedzą wiele zabawnych perypetii. Popadnie w konflikt z Panem Ślimakiem, a pomogą mu Malarz Jan Zając i Puchacz Radowid. Razem z nimi dzieci nauczą się zdobić pisanki, szykować wielkanocny koszyczek i przygotowywać świąteczne śniadanie.

Akcja toczy się wartko, jest zabawna, a postacie są wyraziste i dobrane na zasadzie kontrastu. W przedstawieniu panuje radosna, wiosenna atmosfera, którą podkreśla barwna scenografia.

Tekst: Zofia Mróz.
Muzyka: Krzysztof Piskadło.
Reżyseria: Krak Palmowski.
Scenografia i kostiumy: Joanna Wójcik.

Data: 9 kwietnia 2022 r. (sobota).
Godz.: 12:30.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.

Koszt: 15 zł/osoba. Przedsprzedaż od 29.03 w kasie BOK i na eventim.pl


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).


Źródło: bielanski.waw.pl

Sprawdź lokalizację na mapie