null

Wielkanocna ekspozycja florystyczna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ratuszu bielańskim, na parterze w Wydziale Obsługi Mieszkańców, można oglądać świąteczną ekspozycję florystyczną. To efekt prac uczestników kolejnej edycji warsztatów florystyczno-plastycznych, organizowanych przez Dzielnicę Bielany.

Celem warsztatów było m.in. zaprezentowanie uczestnikom różnych możliwości wykorzystania naturalnych materiałów florystycznych oraz akcesoriów i dodatków stosowanych we florystyce. Zajęcia miały na celu umożliwienie realizacji pasji bielańczyków, a także integrację międzypokoleniową - prace wykonywały często babcie z wnukami czy rodzice z dziećmi. Zajęcia inspirowały do tworzenia własnych dekoracji wielkanocnych - powstały ozdobne wieńce, stroiki w koszyczkach i w doniczkach, oryginalne stroiki-jajka, kompozycje świąteczne na drewnianych deskach i inne. Prace wykonywane były pod okiem profesjonalnych florystek i plastyczek.

Projekt realizowany był w Klubie "Piaski" przy ul. Broniewskiego 71, w Klubie Mieszkańców WSBM "Chomiczówka" przy ul. Nerudy 1, w Szkole Podstawowej nr 53, ul. Rudzka 6 (we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy dla Starszej Generacji "Vis Major"), w Klubie "Pod Zdrówkiem" przy ul. Wrzeciono 10c, w Szkole Podstawowej przy ul. Arkuszowej 202 oraz w Mediatece START-META.

PJE, WOŚ