null

Wieczór satyryczny „Marek Majewski zaprasza...”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.10.2022 19:00 - 08.10.2022 21:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
Zdjęcie - portret aktora Tadeusza Drozdy. Aktor ma uśmiechniętą twarz, siwą brodę i włosy.

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Majewskim oraz jego gości: Tadeusza Drozdy, Wojciecha Gęsickiego i Marty Sosnowskiej.

Tadeusz Drozda – polski satyryk, komik, aktor i konferansjer, znany szerokiej publiczności prowadzący i twórca popularnych programów telewizyjnych (“Dyżurny satyryk kraju”, “Śmiechu Warte”, “Drozda Show Show”, “Sexscesy”, “Herbatka u Tadka”, “Drozda na weekend”). Literat, aktor, piosenkarz – z wykształcenia inżynier elektryk.

Jak mało kto potrafi wychwytywać paradoksy naszej codzienności. Jego koncerty to gęsta mieszanka humoru z gatunku stand-up i programu muzycznego. Stroni od wulgaryzmów i przebieranek, jego recitale to występy z klasą, wyczuciem ale nie bez scenicznego nerwu! W często aktualizowanych monologach doskonale oddaje surrealizm polskiego życia w jego wszelkich przejawach i sferach. Uwielbiany w równym stopniu przez rodaków w kraju jak i za granicą. Zjechał ze swoimi programami kabaretowymi nie tylko całą Polskę ale i Europę. Gościł także na scenach w Stanach Zjednoczonych, a nawet Australii.

Bawi Polaków już od niemal pół wieku. Niemijającą popularność zawdzięcza umiejętności improwizacji, obserwacji i wrodzonemu talentowi kabaretowemu. Jego ogromny wkład w historię polskiego kabaretu to także współpraca z takimi ikonami polskiej sceny kabaretowej jak Jan Kaczmarek, Jerzy Skoczylas, Bohdan Łazuka, Janusz Rewiński.

Tadeusz Drozda posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu programów kabaretowych (scenariusze: Dr Ozda proponuje, Kaprys Studia GAMA, Łazuka&Co. i Tort.). Ze wspomnianymi już Janem Kaczmarkiem i Jerzym Skoczylasem założył w 1969 r. kultowy kabaret Elita.


Wojtek Gęsicki – mieszka w Ciechanowie, urodził się w Makowie Mazowieckim. Bard, kompozytor, autor tekstów, konferansjer, wykonawca. Od 1991 roku członek Związku Autorów i Kompozytorów Polskich ZAKR.


Data: 8 października 2022 r.(sobota).
Godz.: 19:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.

Bilety: 35 zł, przedsprzedaż od 27 września w BOK i na: bielanski.waw.pl

 

Sprawdź lokalizację na mapie