null

Wieczór bardów – koncert Dariusza Rączki z zespołem w Bielańskim Ośrodku Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.01.2017 - 20.01.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Serdecznie zapraszamy na koncert Dariusza Rączki z zespołem. Program koncertu składa się głównie z autorskich ballad, jednak wzbogacony jest o znane i mniej znane utwory bardów traktujące o miłości, kobietach oraz o tzw. „stosunkach” społecznych i obyczajowych – w różnym kontekście, nierzadko przedstawionym w krzywym zwierciadle. Utwory zaaranżowane  klasycznie, balladowo. Artyści nie stronią jednak od różnych stylów muzycznych, wprowadzając do swych piosenek elementy bluesa, swingu, pop-rocka czy nawet reggae.

20 stycznia (piątek), godz. 19.00
Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie od 16 stycznia w godz. 9.00 – 17.00

Wystąpią:
Dariusz Rączka – śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna (członek TERRA POETICA)
Maciej Rejmentowski – gitara elektryczna, akustyczna
Maciej „Rekin” Buczyński – bas
Piotr Czechowski – cajon

W 2013 roku Dariusz Rączka nagrał z zespołem płytę pt. „In blanco”. Utwór  „Zważ o czym marzysz” ukazał się na składance WARKA MUSIC SHOW 2, a jego dwóch piosenek z tekstami Barbary Białowąs: „Niezwykłe zwykłości” i „Koleiny” można posłuchać na płycie zespołu A MY TACY.
Piosenka Dariusza Rączki pt. „Kumple skok mi nadali” (sł. Włodzimierz Wysocki; muz. Dariusz Rączka) znalazła w 2007 roku swoje miejsce w ekspozycji i w archiwum Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie. Nadal można jej tam posłuchać w dziale „fonoteka”.

Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1 tel. 22 834 65 47 www.bok-bielany.eu