null

Wideo Mapa Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

5 miejsc wyłonionych w trakcie warsztatów dla mieszkańców.
5 historii, które pozwolą lepiej poznać Bielany.
5 filmów nakręconych przez uczestników Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

-  to wszystko składa się na projekt Wideo Mapa Bielan, prowadzony w partnerstwie przez Stowarzyszenie Pracownia Filmowa COTOPAXI oraz Bieleński Środowiskowy Dom Samopomocy.

W ramach projektu mieszkańcy Bielan wybrali swoje ulubione miejsca na terenie dzielnicy Bielany. Każde z nich stało się bohaterem jednego z filmów, które nakręcili uczestnicy Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy – osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby z doświadczeniem choroby psychicznej. Krótkometrażowe filmy, nad którymi pracowali uczestnicy przybliżą atrakcyjne tereny rekreacyjne, lokalny koloryt, miejsca, którymi warto pochwalić się przed całą Warszawą a jedna z etiud utrwala akcję poszukiwawczą… bielańskiego słonia!

Projekt prowadzony jest w oparciu o technikę wideo uczestniczącego (ang. PV, Participatory Video). Jest to technika z pogranicza filmu, animacji społecznej i badań w działaniu, umożliwiająca grupom i społecznościom stworzenie własnego filmu. Podstawą PV jest pozostawienie swobody amatorom i sprowadzenie wspierających ich filmowców do roli facylitatorów czyli „pomagaczy”.

Efekty pracy uczestników projektu oraz okazją do spotkania społeczności Bielan będzie można zobaczyć 6 grudnia o godzinie 11:00 na premierowym pokazie w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Bielany, na płytach DVD oraz stronie internetowej projektu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawy.

WIĘCEJ O PROJEKCIE:

INFORMACJE O ORGANIZATORZE:

Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi”

www.pracowniacotopaxi.pl

KONTAKT:

Ada Gąska - koordynatorka projektu

tel. 792 799 550, adagaska@pracowniacotopaxi.pl
PARTNER PROJEKTU:
 Bielański Środowiskowy Dom Samopomocy
ul. Grębałowska 14, Warszawa