null

Wehikuł po dziejach sztuki - warsztaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.08.2020 - 12.08.2020
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Zapraszamy na cykl trzech warsztatów twórczych, które niczym wehikuł, zabiorą w ekspresową podróż po dziejach sztuki. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość zdobycia wiedzy o prehistorycznych malowidłach, malarstwie miniaturowym i współczesnej abstrakcji geometrycznej.

Przedstawione zagadnienia będą stanowić pretekst do twórczych poszukiwań w trzech różnych materiach: glinie i materiałach pochodzących z ziemi, drobnych elementach, z których będzie można stworzyć własną miniaturę oraz materiałów recyklingowych, służących jako tworzywo kompozycji przestrzennych. Wszystko to w atmosferze swobody i zabawy.

KLASYKA
Data: 12 sierpnia 2020 r. (środa).
Godz. 17.00.

Punktem wyjścia tego spotkania jest portret, w szczególności jego forma, popularna od czasów renesansu do wynalezienia fotografii, tzw. miniatura. Dzieci mają możliwość stworzenia własnej miniatury ze swoim wizerunkiem, którą mogą podarować ważnej dla siebie osobie.

WSPÓŁCZESNOŚĆ
13 sierpnia 2020 r. (czwartek).
Godz. 17.00.

Podczas spotkania prezentowana jest twórczość Katarzyny Kobro oraz nurt w sztuce, zwany abstrakcją geometryczną. Twórczym zadaniem jest stworzenie przestrzennych kompozycji z wykorzystaniem materiałów recyklingowych:

Prowadzące warsztaty:
Małgorzata Dąbrowska-Mazurek - absolwentka ASP w Krakowie oraz Marcela Rucińska - przyrodnik z wykształcenia i zamiłowania.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8. Bardzo prosimy o przybycie wyłącznie z zapisanym dzieckiem.

Warsztaty odbędą się na skwerku skrzyżowania Schroegera i Kleczewskiej.

Zapisy przyjmujemy drogą mailową na adres mail@roslinacafe.pl
Prosimy o wpisanie w treści maila: TYTUŁ WARSZTATÓW oraz IMIE i NAZWISKO dziecka uczestniczącego w warsztatach.

Jeżeli nie będziecie mogli Państwo wziąć udziału w warsztatach to poprosimy o taką informację, pozwoli nam to zaprosić następne osoby z listy.

Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1066 z późn. zm.).