null

Wehikuł po dziejach sztuki - warsztaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.08.2020 - 13.08.2020
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Zapraszamy na cykl trzech warsztatów twórczych, które niczym wehikuł, zabiorą w ekspresową podróż po dziejach sztuki. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość zdobycia wiedzy o prehistorycznych malowidłach, malarstwie miniaturowym i współczesnej abstrakcji geometrycznej.

Przedstawione zagadnienia będą stanowić pretekst do twórczych poszukiwań w trzech różnych materiach: glinie i materiałach pochodzących z ziemi, drobnych elementach, z których będzie można stworzyć własną miniaturę oraz materiałów recyklingowych, służących jako tworzywo kompozycji przestrzennych. Wszystko to w atmosferze swobody i zabawy.

WSPÓŁCZESNOŚĆ
13 sierpnia 2020 r. (czwartek).
Godz. 17.00.

Podczas spotkania prezentowana jest twórczość Katarzyny Kobro oraz nurt w sztuce, zwany abstrakcją geometryczną. Twórczym zadaniem jest stworzenie przestrzennych kompozycji z wykorzystaniem materiałów recyklingowych:

Prowadzące warsztaty:
Małgorzata Dąbrowska-Mazurek - absolwentka ASP w Krakowie oraz Marcela Rucińska - przyrodnik z wykształcenia i zamiłowania.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8. Bardzo prosimy o przybycie wyłącznie z zapisanym dzieckiem.

Warsztaty odbędą się na skwerku skrzyżowania Schroegera i Kleczewskiej.

Zapisy przyjmujemy drogą mailową na adres mail@roslinacafe.pl
Prosimy o wpisanie w treści maila: TYTUŁ WARSZTATÓW oraz IMIE i NAZWISKO dziecka uczestniczącego w warsztatach.

Jeżeli nie będziecie mogli Państwo wziąć udziału w warsztatach to poprosimy o taką informację, pozwoli nam to zaprosić następne osoby z listy.

Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1066 z późn. zm.).