null

Świętowania nadszedł czas

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
zdjęcie przedstawia grupę dorosłych i dzieci tańczących podczas potańcówki na placu Konfederacji, w tle widać charakterystyczną kamienicę na rogu placu
Autor: Sylwester Korzeniewski

Świętowanie Święta Starych Bielan, wspólne gotowanie na Polsce od kuchni i handlowanie z sąsiadami na garażówce to jednie kilka z wydarzeń, jakie zaplanowaliśmy dla Was na najbliższy weekend. Powiedzieć, że będzie się działo, to jak nie powiedzieć nic.

Jeszcze tylko w piątek 21 czerwca możecie oglądać wystawę pt. „Przemijanie” Macieja Szajkowskiego, będącej pokłosiem wielu wędrówek autora po Puszczy Kampinoskiej. Stanowi ona zapis spoktań i rozmów z mieszkańcami, którzy zdecydowali się w Puszczy pozostać. Na finisaż wystawy zapraszamy do filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Estrady 112.

Przed lub po wystawie zachęcamy do wybrania się na piknik sportowy Dziecięcej Akademii Sportu, organizowany przez Akademicki Związek Sportowy na stadionie lekkoatletycznym AWF Warszawa przy ul. Marymonckiej 34. Na wydarzeniu rozstawione będą stacje sportowe, gdzie będzie można sprawdzić umiejętności w różnych dyscyplinach. Zapraszamy na godz. 16:00.

Wieczorem w sobotę 22 czerwca w auli Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego 1 zagrają Paweł Wróblewski, Jakub Matuszczyk, Tomasz Januchta i Krzysztof Szamńda w ramach cyklu „Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach”. Muzycy przypomną twórczość Claude’a Bollinga, jazzowego pianisty i kompozytora. Zapraszamy na godz. 17:00. Obowiązują wejściówki.

W niedzielę 23 czerwca będziecie musieli się nie tylko rozdwoić ale i roztroić. Na terenie przy uroczym Kościele Pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 w godz. 10:00 – 14:00 odbędzie się Piknik z Tatą. W planie mamy kiermasz jadła i rękodzieła, przejazdy bryczką, spektakl Teatru Igraszka pt. „Podróż za horyzont” i koncert Małgorzaty Hutek.

Chętni zarobić czy też wydać trochę pieniędzy za fajne rzeczy odnajdą się doskonale podczas kolejnej wyprzedaży garażowej przy Urzędzie Dzielnicy Bielany. Książki, ubrania, płyty, babcina zastawa, dziecięce zabawki, komiksy, czym tu już nie handlowano. Jak komuś zaschnie w gardle od targowania, lemoniadą i lodami poratuje Karma. Garażujemy w godz. 12:00 – 16:00.

Na Serku Bielańskim będziemy wspólnie pichcili i zajadali się podczas pikniku „Polska od kuchni”. Ponownie spotkamy się z Kasią Bosacką, która pokaże nam kilka kulinarnych sztuczek. Obiad przyrządzi dla nas Kuba Steuermark. Kramy z tradycyjnymi smakołykami otworzą Koła Gospodyń Wiejskich. Koncert zagra zespół Horyzonty. Piknikujemy w godz. 13:00 – 18:00.

Koneserzy dawnej Warszawy obowiązkowo muszą stawić się na Święcie Starych Bielan. Będziemy spacerowali starobielańskimi uliczkami i odkrywali ich historię. Odwiedzi nas Stefan Szczepłek, kronikarz warszawskiego sportu. Będą z nami lokalni artyści. Koncert zagra zespół Brass Federacja. Widzimy się na placu Konfederacji w godz. 14:00 – 19:00.

Będzie się działo także w parku Herberta. O godz. 16:00 na scenie wystąpi Teatr Chrząszcz w Trzcinie ze spektaklem „Puk! Puk” o zawieraniu przyjaźni i wierze w marzenia. Później, o godz. 18:00, zespół Moribaya, kolektyw artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, da nam koncert muzyki afrykańskiej. Coś dla dzieci, coś dla starszych.