null

Zapowiada się weekend pełen wrażeń

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
zdjęcie przedstawia grupę ludzi na pikniku plenerowym, na pierwszym planie widać tańczącą parę.
Autor: Aleksandra Zdancewicz

Witaj na Radiowie, potańcówka na Goldoniego czy magiczny piknik biblioteczny w parku Herberta to zaledwie kilka z wielu wydarzeń, na które chcemy zaprosić Was już w najbliższy weekend.

Sobotę 15 czerwca rozpoczniemy mityngiem 1 MILA na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego przy ul. Marymonckiej 34. Niebiorący udział w samych biegach będą mieli okazję do zabawy w pełnej atrakcji strefie kibica. Będzie tam Legia Warszawa, Garmin i inni partnerzy wydarzenia. Zapraszamy w godz. 9:00 – 15:00.

Najmłodsi na pewno ochoczo przeniosą się do świata magi i czarów na pikniku bibliotecznym w parku Herberta. Dzieci będą miały szansę wykonać włąsną różdżkę, poznać zaklęcia i zaopatrzyć się w magiczne księgi. Na scenie Emdżi Czaruje wykona pokaz iluzji z muzykną na żywo. Bawimy się w godz. 11:00 – 15:00.

Piknikować będziemy również na Radiowie na boiskach Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 20. Sąsiedzkie spotkania urozmaici spektakl teatru lalek, koncert kubańskiego zespołu Tres del Son, warsztaty artystyczne i szkolna kawiarenka. Będą z nami animatorki z MALu Studnia i Magda Kobierecka, bielańska artystka. Piknikujemy w godz. 14:00 – 18:30.

Lubiących się poruszać zapraszamy na popołudniowy koncert z potańcówką na placyku przed Bielańskim Ośrodkiem Kultury przy ul. Goldoniego 1. Zagra dla nas zespół Dirty Horns, brass bandu z krakowskimi korzeniami, w którego repertuarze króluje różnorodność, od jazzowych aranżacji po muzykę filmową i taneczą. Koncert startuje o godz. 17:00.

W niedzielę 16 czerwca będziemy bawili na występach w parku Herberta. O godz. 16:00 na scenie wystąpi Teatr Kultureska z interaktywnym spektaklem o dobrych ekologicznych nawykach. Później, o godz. 18:00, Apekshy Niranjan zaprezentuje tradycyjny indyjski taniec Bharatanatyam. Coś dla dzieci, coś dla starszych.

Na koncertowe popołudnie zapraszamy do filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Estrady 112, gdzie wystąpi The Mleko. Zespół to międzypokoleniowa grupa amatorów wspólnego grania, których połączył zapał do nauki i miłość do muzyki. Zespół w repertuarze ma utwory polskie i zagraniczne, latino, pop, blues, rock. Koncert startuje o godz. 16:00.