null

Warsztaty w ramach Dni Animacji w Mediatece - są jeszcze wolne miejsca!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 21, 22 i 23 października (pon.-wt.- śr.) na terenie Mediateki START-META odbędą się bezpłatne warsztaty filmu animowanego dla uczniów szkół podstawowych (kl. III-VI) i gimnazjów (kl. I-II). Każdego dnia pod kierunkiem zawodowych animatorów, dzieci będą pracowały w różnych technikach nad własnymi filmami animowanymi. Każdego dnia edukatorzy Fundacji będą przekazywali uczniom wiedzę o historii i technikach animacji oraz pomogą im zrealizować własne krótkie animacje w specjalnie do tego celu zaaranżowanej i wyposażonej przestrzeni na terenie Mediateki START-META.

Wszystkie filmy wezmą udział w konkursie i zostaną ocenione przez jury złożone z osób profesjonalnie zajmujących się animacją, a autorzy i autorki najlepszych otrzymają nagrody i wyróżnienia podczas Gali finałowej w sobotę 26 października. W tym dniu, otwartym dla publiczności, każdy młody miłośnik animacji będzie mógł wziąć udział w warsztatach animacji, obejrzeć najnowsze filmy Studia Se-ma-for, porozmawiać z twórcami animacji, kupić książki, filmy i materiały przydatne do tworzenia własnych filmowych projektów.

Dni Animacji 2013 odbywają się przy okazji obchodzonego od kilkunastu lat na całym świecie Międzynarodowego Dnia Animacji, organizowanego w rocznicę projekcji pierwszego w historii filmu animowanego "Pauvre Pierrot" Emile'a Reynaud, która miała miejsce 28 października 1918 roku w Paryżu.

Część warsztatowa dla dzieci: 21, 22, 23 października, godz. 9.00-14.00 (można wybrać dowolnie pasujący jeden termin, dwa lub trzy).

pon. 21.10.2013 - warsztaty animacji płaskiej i motion comics
wt. 22.10.2013 – warsztaty animacji lalkowej
śr. 23.10.2013 - warsztaty animacji komputerowej

26.10.2013, godz. 12.00-17.00 - warsztaty otwarte i gala finałowa

Zapisy:

Fundacja Akcja Animacja

mail: fundacja@akcjaanimacja.pl
tel.: +48 796 377 111
www: akcjaanimacja.pl
fb: fb.com/AkcjaAnimacja

Dni Animacji 2013, organizowane wspólnie przez Fundację Akcja Animacja i Mediatekę START-META, są współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Bielany.

Patronat nad imprezą objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

Partnerzy: Se-ma-for Muzeum Animacji, Animocje, TissoToys, Astra, Trzecia Strefa, Fundacja DUCH

Patronat medialny: Qlturka.pl, Tashka/Fika, FilmPro