null

Warsztaty teatralne "Opowiedzieć Bielany"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

To już trzeci blok Bielańskiej Akademii Umiejętności. W marcu mieszkanki dzielnicy mogły wziąć udział warsztatach “Sztuka dzikości”, w kwietniu – w warsztatach filmowych i spotkaniach z filmowcami, a we wrześniu zapraszamy do teatru!

W cztery wrześniowe soboty (poczynając od 9 września) zorganizujemy warsztaty, podczas których będą mieli Państwo okazję poznać zawód aktora i sprawdzić czy to trudne rzemiosło. Będziemy improwizowali, ćwiczyć głos i ciało, będzie też to, co zwykle stresuje najbardziej – nauka wystąpień przed publicznością. Zajęcia poprowadzi reżyser, aktor, tłumacz i pedagog teatralny – Tomasz Leszczyński. Studiował aktorstwo i reżyserię w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej. Reżyserował w teatrach m.in. w Moskwie, Irkucku, Baku, Tbilisi, Krakowie, Białymstoku, Słupsku i Warszawie, tłumaczy scenariusze, a od czasu do czasu grywa w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Z kolei we wrześniowy czwartek 14-go i środę 27-go zapraszamy na spotkania z gośćmi – wybitnymi ludźmi teatru z Polski i zagranicy. Szczegółowe informacje będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej, profilu dzielnicy na Facebooku oraz w gablotach przed Urzędem Dzielnicy.

Warsztaty odbywają się od godz. 10:00 w sali 155 na pierwszym piętrze Urzędu Dzielnicy, ul. S. Żeromskiego 29. (wejście od strony ul. Jarzębskiego.)

Na wszystkie spotkania i zajęcia wstęp jest wolny.