null

Warsztaty rozwojowe dla kobiet "Sztuka Dzikości"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

4 marca startuje Bielańska Akademia Umiejętności. Jest to cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata sztuki, rozwoju osobistego i biznesu oraz warsztatów artystycznych, mające dać uczestnikom narzędzia do odkrywania i rozwijania swoich talentów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Twórców "Cztery wymiary to dla nas za mało", a organizatorem Urząd Dzielnicy Bielany.

Celem projektu jest zainspirowanie mieszkańców Bielan do aktywnego udziału w życiu kulturalnym oraz liderów środowiska lokalnego do inicjowania i współtworzenia tego typu działań w przyszłości, a co za tym idzie do rozwoju i podniesienia jakości życia w naszej dzielnicy. 

Spotkania i warsztaty będą odbywać się w bieżącym roku, cyklicznie, przez pięć miesięcy:  
w marcu, kwietniu, wrześniu, październiku i listopadzie.

Od 4 marca br., w każdą sobotę w godz. 10.00-14.00, będą odbywać się warsztaty artystyczno-rozwojowe dla kobiet "SZTUKA DZIKOŚCI". Podczas warsztatów uczestniczki będą na kilku poziomach (m.in. dzięki pracy z ciałem i wyobraźnią) odkrywały moc płynącą z własnej twórczej ekspresji i pogłębiały samoakceptację. Inspirację do odkrywania własnych talentów będą czerpać m.in. z dzieł sztuki, teatru i filmu. Zajęcia poprowadzi Joanna Grabowiecka - reżyserka teatralna, scenografka, krytyk sztuki, trenerka.

Warsztaty są bezpłatne i odbywać się będą w Urzędzie Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, sala nr 155, I piętro (wejście od ul. Jarzębskiego). 

Warunkiem udziału w warsztatach jest wypełnienie i wysłanie formularza zamieszczonego na stronie:
http://www.akademiaumiejetnosci.czterywymiary.org/warsztaty-kobiety/

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Natomiast w czwartek, 9 marca br. rozpocznie  się cykl spotkań "BĄDŹ SOBĄ".

Bohaterką pierwszego spotkania "TY!" - spotkanie z Tobą!”, będzie każda Kobieta, która na nie przyjdzie i zechce podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat kobiecości, swoją historią lub historią ważnej dla niej kobiety. W programie przewidziana jest również bezpłatna sesja fotograficzna z Beatą Muchowską, utalentowaną fotografką, która specjalizuje się w fotografii portretowej i sesjach rodzinnych.

Zapraszamy na wspólne celebrowanie kobiecości. Zaproś Przyjaciółkę, Siostrę, Mamę lub inną, bliską Ci Kobietę. To czas Kobiet!

Kolejne spotkanie z Marią Sadowską, jedną z najbardziej charyzmatycznych i wszechstronnych polskich artystek, odbędzie się 16 marca. Z artystką porozmawiamy o roli kobiety w sztuce, o kobiecości, o tym, co dziś znaczy być kobietą i mówić otwarcie o swoich potrzebach.

Natomiast 22 marca o kobiecości rozmawiać będziemy z psychoterapeutą Jackiem Santorskim - o kobiecie i jej uzdrowicielskiej mocy, o kobietach w biznesie oraz o tym, od czego zacząć, jeśli chcemy postawić w naszym życiu na SamoDzielność! 

30 marca spotkanie poprowadzi Małgorzata Marczewska -  artcoach, trener, fundatorka i założycielka Fundacji „Polska Jest Kobietą”, pomysłodawczyni i właścicielka LABlife. 

Spotkania również są bezpłatne i będą się odbywaćw Urzędzie Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, w sali widowiskowej (wejście od ulicy Jarzębskiego). Spotkania są otwarte, wystarczy przyjść w wybranym dniu na godz. 18.00.

Projekty finansowane są ze środków Dzielnicy Bielany.

Więcej informacji na: www.akademiaumiejetnosci.czterywymiary.org

Inicjatorzy Bielańskiej Akademii Umiejętności czyli Stowarzyszenie Twórców "Cztery wymiary to dla nas za mało":

  • Sebastian Świerszcz, aktor, aktywista bielański.
  • Joanna Grabowiecka, reżyserka teatralna, scenografka, trenerka.
  • Tomasz Leszczyński, aktor, reżyser, tłumacz.

Wspólnie z innymi twórcami realizujemy wizję nowej kultury na warszawskich Bielanach, w Warszawie, w Polsce i, a co nam szkodzi!, na świecie.

Kultury, która ma inspirować do zmian i podnosić jakość życia lokalnej społeczności oraz każdej osoby, która zechce przyjąć zaproszenie do udziału w naszych projektach, wymyślanych przedsięwzięciach i podejmowanych przez nas inicjatywach.

Pragniemy zachęcać do kontaktu z kulturą i sztuką oraz do czerpania radości z tworzenia.
Mamy ambicję, aby prześcignąć samego Paolo Sorrentino w tworzeniu wokół nas Wielkiego Piękna!
Chcemy Was zainspirować do spotkań, zapraszać do rozmów, w tym do dialogu, zarówno międzypokoleniowego jak i międzykulturowego, pobudzać do dyskusji, ośmielać do działania i wyjścia poza schematy, wspierać tworzenie się sieci kontaktów wśród społeczności bielańskiej oraz liderów i organizatorów ciekawych inicjatyw w kraju i za granicą.

Po prostu BYĆ! DZIAŁAĆ! DZIELIĆ SIĘ TYM, CO W NAS NAJLEPSZE!