null

Warsztaty kulinarne w Przedszkolu nr 308 "Krasnala Hałabały"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Przedszkolu nr 308 „Krasnala Hałabały” każdy dzień niesie wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich było kolejne spotkanie  w ramach rozwijania u dzieci nawyków zdrowego odżywiania i stylu życia. Obok zajęć i aktywności sportowej to kolejny element wpływający na zdrowie naszego młodego pokolenia. Tym razem na zajęciach kulinarnych wykonywaliśmy pyszny  i zdrowy sok natkowo – bananowy.

Na początku dzieci przypomniały sobie zagadnienia związane ze znaną już Piramidą Żywienia, omówiły z prowadzącą kolejne szczeble, zwracając uwagę na znane im produkty. Kolejnym etapem zajęć było przygotowanie produktów. Odziane w fartuszki ochronne, podzielone na zespoły, kroiły banany, oskubywały natkę. Poznawały przy tym ich właściwości drogą zmysłów: dotykały, smakowały i wąchały. Wszystkie dzieci miały możliwość posłużenia się plastikowym nożem, do dyspozycji miały też deseczki oraz pojemniki, a także salaterki na warzywa oraz owoce. Tak przygotowane produkty,  prowadząca zajęcia umieściła w specjalnym mikserze, następnie rozlała do dzbanków oraz do kubeczków. Wszystkie dzieci smakowały wspólnie przygotowany koktajl, zwracały uwagę na kompozycję owoców z natką uznając, że dodaje  smaku i pięknego aromatu.

Każde z dzieci otrzymało przepis na wykonanie napoju. Wiele z nich wspominało także, że robiło z rodzicami ciasteczka z poprzednich zajęć. To bardzo cieszy i pokazuje, jak wartościowe są tego typu zajęcia. Nie dosyć, że wpływają  na rozwijanie świadomości zdrowego życia, to także są powodem do radości i jednym ze sposobów współdziałania z najbliższymi. To cieszy nas bardzo. Będziemy kontynuowali te warsztaty w kolejnych miesiącach.

 

Małgorzata Górecka

Zobacz galerię (5 zdjęć)