null

Warsztaty „Reżyseria teatralna podstawy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.05.2022 11:00 - 22.05.2022 14:00
Urząd Dzielnicy Bielany, ul. S. Żeromskiego 29
Bielańska Akademia Umiejętności. Pani Joanna Grabowiecka.

Od zawsze interesował Cię teatr? A może po prostu masz ochotę dowiedzieć się, czym jest reżyseria teatralna? Co znaczy termin "próby stolikowe"?

Na czym polega analiza tekstu? W jaki sposób porwać za sobą grupę ludzi, którzy zechcą wraz z Tobą wyruszyć w fascynującą podróż zwaną spektaklem teatralnym? Jakie cechy są potrzebne reżyserce, reżyserowi? Z kim przyjdzie Ci pracować, jeśli zdecydujesz się uprawiać ten zawód? A przede wszystkim, od czego zacząć, jeśli np. masz swój ukochany tekst lub pomysł na realizację przedstawienia? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas warsztatów na temat podstaw reżyserii teatralnej.

Przynieś ze sobą fragment tekstu, pomysł na scenę, reprodukcję obrazu, która od zawsze Cię inspiruję. Zobaczmy wspólnie, co możesz z nimi zrobić już teraz, jak zasiać ziarno, aby w niedalekiej przyszłości wyrosło z niego Twoje dzieło!

Joanna Grabowiecka – reżyserka teatralna, scenografka, autorka scenariuszy, trenerka rozwoju osobistego. Reżyserię studiowała w AT w Warszawie (dyplom w 2012 r.). Absolwentka teatrologii (UJ) oraz arts du spectacle (Université Paris VIII). Ukończyła roczne studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej (Paris, l'.A.D.A.C.). Stypendystka MKiDzN w 2008 roku za wybitne osiągnięcia naukowe. Autorka ponad dwudziestu spektakli teatralnych, licznych czytań performatywnych oraz słuchowisk radiowych, które zrealizowała w Polsce, a prezentowała na festiwalach w kraju i za granicą. Pomysłodawczyni i realizatorka cyklu spotkań i warsztatów dla kobiet pn. Moc Kobiety. Od ponad dwudziestu lat prowadzi interdyscyplinarne warsztaty artystyczne. Od ponad pięciu lat prowadzi autorski cykl warsztatów dla kobiet pn. Sztuka Dzikości. Pomysłodawczyni i realizatorka Mocy Kobiety - warsztatów i spotkań dla kobiet. W swojej twórczości artystycznej podejmuje ważną tematyką społeczną. Jej osobistym miejscem mocy jest Sahara. Więcej na www.sztukadzikosci.com

Data: 22 maja 2022 r. (niedziela).
Godz.: 11:00 – 14:00.
Miejsce: Urządu Dzielnicy Bielany (hol sali posiedzeń Rady).

Obowiązują zapisy, które rozpoczną się 8 maja. 
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy poprzez stronę www.akademiaumiejetnosci.czterywymiary.org


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).


Źródło: www.akademiaumiejetnosci.czterywymiary.org

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie