null

Warszawa 2030 r. w wizji najmłodszych mieszkańców Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak będzie wyglądała Warszawa za 15 lat? Na to pytanie starali się odpowiedzieć najmłodsi mieszkańcy naszej dzielnicy podczas warsztatów animacyjno-konstruktorskich, które odbyły się 21 listopada 2015 r., w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9A. Wydarzenie było przeznaczone dla rodziców i dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Materiał, który powstał podczas zajęć zostanie wykorzystany w opracowaniu wizji miasta Warszawy w 2030 roku.

Czym jest Strategia? Z definicji określa wizje miasta, czyli to jak chcielibyśmy, aby nasze miasto wyglądało w przyszłości oraz wyznacza cele – ścieżki, jakimi będziemy podążać, aby to założenie osiągnąć.

Głównym celem procesu aktualizacji strategii jest wyznaczenie kierunku rozwoju Warszawy do 2030 roku. Aktualizacja oznacza, że nie będziemy odcinać się od dotychczasowej myśli rozwojowej miasta, która została określona w aktualnie obowiązującej strategii (czyli strategii Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku). Postaramy się natomiast uwzględnić nowe uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów.