null

Warszawa 19115 – pomoc miasta w okresie pandemii COVID-19

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na portalu Warszawa 19115 można znaleźć najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania stolicy  w czasie epidemii koronawirusa, w tym najbardziej aktualne wiadomości o zmianach w mieście i o jego funkcjonowaniu. Jakie placówki zostały zamknięte? Jak chronić się przed zakażeniem? Co robić, jeśli podejrzewasz, że jesteś chory?

W okresie pandemii COVID-19 m.st. Warszawa niesie konkretną pomoc dla swoich mieszkańców za pośrednictwem swoich kanałów:

  • W zakresie załatwiana spraw w urzędzie bez wychodzenia z domu.  Wiele spraw urzędowych można załatwić elektronicznie, za pośrednictwem tzw. profilu zaufanego (epuap.gov.pl). Dokumenty elektroniczne podpisane profilem zaufanym mają moc dokumentu urzędowego. Można więc tą drogą składać oficjalne pisma i wnioski do urzędu. Część spraw można załatwić zwykłym emailem.
  • Przedsiębiorcy nadal mogą korzystać z pomocy Warszawy w zakresie obniżki czynszu w lokalach użytkowych. Pozwala na to uchwała Rady m.st. Warszawy, która wydłuża okres niższego czynszu do zakończenia stanu epidemii Covid-19.
  • W miejskich przychodniach, w których działają punkty wymazowe pod kątem zakażenia COVID-19, zostało wykonanych w ostatnim tygodniu blisko 8 tys. bezpłatnych testów. Szczepieni są również kolejni mieszkańcy przeciw grypie. Z finansowanych przez miasto szczepień dla seniorów skorzystało ponad 31 tys. osób powyżej 65 r.ż.
  • Od 19 października na warszawskie ulice w godzinach szczytu jest kierowana maksymalna liczba  taboru autobusowego i tramwajowego, jakim dysponuje Warszawa - 1560 autobusów (więcej o ok. 40-50 autobusów w porannym szczycie niż zwykle), 425 tramwajów (więcej o 8 tramwajów), 20 pociągów SKM, 54 pociągi metra.
  • Powstaje system wsparcia dla osób starszych w czasie pandemii. W jego ramach zostanie uruchomiona specjalna, bezpłatna infolinia dla seniorów (22 505 11 11). Osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu.


Więcej na stronie: http://warszawa19115.pl/koronawirus

Załączniki: