null

Powitaj dzień przy kawie z „WakeCup Cafe”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie: Zdjęcie ilustracyjne

Od dobrej kawy, która pobudza i dodaje energii, zawsze miło zacząć dzień. Taką znajdziemy w „WakeCup Cafe” przy al. Zjednoczenia 1. Gdy tylko przekroczymy próg tej kawiarni, ogarnie nas przeczucie, że jeszcze tu wrócimy, bo to jedno z tych miejsc, w którym swój początek przy kawie ma wiele ciekawych historii i znajomości.

Już od progu widać, że to miejsce ma w sobie coś wyjątkowego. Na środku pierwszej z dwóch sal stoi duża fioletowa kanapa, która może kojarzyć się z serialem “Przyjaciele”. Na tym porównania się nie kończą, bowiem widać, że miejsce chętnie odwiedzane jest przez grupy znajomych i rodziny. Nawet jeśli przyjdzie się tu samotnie, istnieje spora szansa spotkania znajomych twarzy lub wręcz nawiązania nowych przyjaźni. Wszystko przy bardzo dużym kubku kawy, który - ma się wrażenie - zdaje się nigdy nie kończyć. Pewnie nie jest to przypadek, bo właściciele kawiarni bardzo dobrze znają się na swojej branży.

- Nasza przygoda z kawą rozpoczęła się w 2012 r. Otworzyliśmy pierwszą kawiarnię przy ul. Franciszkańskiej 14, gdzie zostaliśmy docenieni przez lokalną społeczność. Nasz drugi punkt, czyli bielański “WakeCup”, otworzyliśmy w 2015 r., starając się zachować ten sam domowy, ciepły klimat. Cieszy nas fakt, że kawiarnia mieści się w lokalu po dawnym barze kawowym, którego historia zaczynała się w czasach Peweksu. Teraz my możemy pisać dalszą historię tego miejsca - podkreśla Jacek Fojcik, współwłaściciel kawiarni.

Doskonała jakość kawy

Właściciele wierni są jakości. Ziarna kawy należą do grupy speciality, palonej specjalnie dla „WakeCup Cafe” w jednej z warszawskich palarni, skąd trafiają prosto do kawiarni. - Staramy się bazować na produktach z rynku lokalnego, wspierając małe firmy i przedsiębiorstwa, ale gdy nie możemy znaleźć odpowiedników w kraju, sprowadzamy je np. z Anglii, Francji, Włoch czy USA. Zapewnia to wymaganą przez nas jakość. Lubimy też eksperymentować ze smakami. Dlatego można u nas dostać np. jagodową latte czy niepowtarzalną karmelową frappe - dodaje Jacek Fojcik. Do kawy zaś możemy też zamówić pyszne słodkości lub wytrawne tarty oraz potrawy także w wersji wegetariańskiej i wegańskiej.

W stylu eko

- Dodatkowo jesteśmy dumni z propagowania ekologii i ograniczania do minimum plastiku, którego właściwie u nas nie ma. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy papierowe biodegradowalne i kompostowalne kubki, które można śmiało wrzucić do kosza opisanego jako BIO. Natomiast kubki do kaw mrożonych wykonane są z kukurydzy, mimo że wyglądają jak zwykłe przezroczyste kubki plastikowe. Wszelkie nasze akcesoria niezbędne do kaw i deserów na wynos również wykonane są z papieru lub drewna - podkreśla Fojcik. Właściciele wykorzystują swoją markę też do celów charytatywnych, współpracując ze schroniskami dla zwierząt, z fundacją WOŚP, WWF, ze stowarzyszeniem aktywizacji osób ze spektrum autyzmu czy z pobliską parafią św. Zygmunta.

Miejsce dla wszystkich

Kawiarnia to jednak nie tylko kubek kawy. To przede wszystkim społeczność, która tworzy klimat tego miejsca. - Mamy szczęście do cudownych ludzi, począwszy od naszych wybitnych baristów, aż po gości którzy pozostają z nami na bardzo długie okresy czasu. Wspaniale jest obserwować historie m.in. kobiet, które po raz pierwszy przyszły do nas w ciąży, a dziś wspólnie z dziećmi odrabiają lekcje przy stoliku. Poznaliśmy i wciąż poznajemy naprawdę ciekawe osoby, które przyczyniają się do naszej rodzinnej atmosfery i tworzą ją z nami, dlatego zapraszamy do naszej społeczności. Z pewnością każdy znajdzie tu miejsce dla siebie - podsumowuje z uśmiechem Fojcik.

Kawiarnia “WakeCup Cafe” mieści się przy al. Zjednoczenia 1.
Czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 8:00 - 21:00.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 507 123 762 lub pisząc na adres biuro@wakeupcafe.pl.

Autor: Iwona Sobczak

Sprawdź lokalizację na mapie