null

Wakacje z przyrodą i przygodą - wystartowały!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę 11 lipca br. rozpoczęliśmy tegoroczny cykl akcji proekologicznych pn. „Wakacje z przyrodą i przygodą”. Ze względu na kapryśną pogodę, zajęcia rozpoczęliśmy nie jak planowano w Parku Olszyna, a w gościnnych progach Biblioteki przy ul. Romaszewskiego. Serdecznie dziękujemy!

Spotkanie otworzyła Anna Olczyk-Grabowska, Prezes Fundacji Przystanek Twórczość  (realizator działań) oraz radny Dzielnicy Bielany Ryszard Zakrzewski i wiceburmistrz Bielan Włodzimierz Piątkowski, którzy zachęcając do udziału w tegorocznych akcjach przyrodniczych, wręczyli każdemu dziecku publikację wydaną przez Dzielnicę Bielany pt. „Zwierzęta Bielan”.  

Opowieść o zwierzętach, które lubią noc, miłośniczki przyrody Beaty Frankowskiej z Grupy Studnia „O” rozpoczęła działania warsztatowe. Dzieci, przysłuchując się o cechach charakterystycznych i zwyczajach poszczególnych gatunków, wykonywały maski jeża, nietoperza, lelka, ćmy, wydry czy ropuchy. Malowały ich wizerunki, odwzorowywały na kartonie kształty zwierząt nocnych najbardziej znanych, ale także i tych mniej spotykanych. Udało się także przeprowadzić doświadczenie z echolokacji nietoperzy. Na koniec spotkania każdy mógł ozdobić swoją ekotorbę wizerunkami zwierząt lub roślin.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu już  w środę 18 lipca. Zapraszamy!
Park przy ul. Cegłowskiej 39 /w pobliżu MDK Bielany/
Spotkanie nt. „Drzewa naszych lasów i parków”
Mały deszcz nam nie przeszkodzi!
Weźcie parasole, kalosze i płaszcze przeciwdeszczowe.
/ Ewent. burze przeczekamy w holu MDK./

Dowiemy się, jakie gatunki drzew iglastych i liściastych możemy spotkać w naszych lasach. Odpowiemy m.in. na pytania: Jak rozpoznać drzewa po liściach, korze, szyszkach lub miejscu wzrostu? Które drzewa są najwyższe? A które drzewa są chronione? Każdy z uczestników dostanie tzw. muzealne pudełko na własne pamiątki przyrodnicze przyniesione ze spaceru. Będziemy też tworzyć zwierzęta i zabawki z szyszek, patyków i kory.

Organizator: Dzielnica Bielany / WOŚ
Realizator: Fundacja Przystanek Twórczość

Zobacz galerię (14 zdjęć)