null

Wakacje z przyrodą i przygodą na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak pracują i rozmawiają ze sobą pszczoły, jak wygląda ul od środka i jak to się dzieje, że pszczelarz może włożyć do niego rękę zupełnie bezpiecznie? O tym wszystkim mogły posłuchać dzieci biorące udział w kolejnym już spotkaniu w ramach „Wakacji z przyrodą i przygodą”, które odbyło się 9 sierpnia na EKOskwerze przy ul. Bogusławskiego 12a.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, by dowiedzieć się wiele o życiu tych fascynujących i niezwykle ważnych owadów. Usłyszeliśmy na czym polega zapytanie kwiatów, kiedy pszczoły się roją, w jaki sposób transportują nektar oraz co się dzieje z nimi w okresie zimowym. 

W drugiej części spotkania był także czas na rozwijanie talentów i wyobraźni. Dzieci wykonały makietki z pasiekami, w których poza ulami wyrosły też oczywiście kwiaty i drzewa.

Na kolejne zajęcia w ramach akcji wakacyjnej zapraszamy już 23 sierpnia do Parku Herberta (wejście od ul. Duracza). W programie m.in. opowieść pt. "Siostra Ptaków" na kanwie historii cygańskiej. Będzie dużo kolorów i oczywiście pomysłów – na zobrazowanie ptaków, które spotykacie na co dzień w naszych parkach. 

Data: 23 sierpnia
Miejsce: Park Herberta (wejście od ul. Duracza)
Godz. 17.30
WSTĘP WOLNY

 

Zobacz galerię (5 zdjęć)