null

Wakacje z przyrodą i przygodą

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Woda, piasek, dzikie rośliny, przewrócone drzewa i tajemnicze kryjówki. Raj dla zmysłów, uczta nie tylko dla oka. Podczas kameralnych mikrowypraw, we współpracy z ciekawymi przyrodnikami pokażemy dziką stronę miasta. Odkryjemy niesamowity świat mrówek i chrząszczy oraz królestwo dzikich roślin. Poszukamy tropów zwierząt i zagramy w gry terenowe z użyciem patyka i sznurka. Wyposażeni w lornetki, lupy i mikroskopy wyruszymy ku nowej przygodzie.

Zajęcia skierowane są szczególnie do dzieci w wieku 4-9 lat z opiekunami.

Pierwsze spotkanie w środę 8 lipca poprowadzi Fundacja Ja Wisła – rozpoczniemy spacerem nad rzeką w Parku Młocińskim, start ul. Papirusów, godz. 17.30

Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Na wszystkie spacery obowiązują zapisy - od piątku 2.07., godz. 20.00 przez stronę: https://tworczosc.org.pl/wydarzenia.
 

8 lipca (środa) – Rodzinna wyprawa nad Wisłę/ Park Młociński, ul. Papirusów

Polecamy zabrać ze sobą: saperki, lornetki, karimaty, kocyki, buty terenowe, liny, prowiant ogniskowy i picie. Spray na komary i długie spodnie/rękawy na pokrzywy. 

Spotkamy się przy polanie rekreacyjnej na Młocinach, na ul. Papirusów, gdzie droga rozdwaja się ku Wiśle. Jest tam piękne jezioro, które jest śladem po dawnej Wiśle. Czaple i zimorodki łowią w nim ryby. Lisy uśmiechają się do kaczek. Czarne dzięcioły w czerwonych beretach, tańczą wokół spróchniałych pni. Na naszej drodze będą strome skarpy, jamy wydrze, dużo drzew i unikatowych widoków. Wyprawa pełna przygód i wolności. Będziecie mogli posłuchać opowieści o rzece i przyglądać się pięknym krajobrazom.  Zobaczycie takie perły jak: starorzecza, łachy, łęgi, skarpy i plaże. Spotkamy się być może z grzybami, rybami, roślinami, ptakami, ssakami i owadami. Bobrowe ścieżki wiodą nad starorzecza czapli. Będzie można poznać, zrozumieć, posłuchać i doświadczyć pięknej przyrody Bielan.

15 lipca (środa) – Co z was zrobimy dzikie rośliny?/ Las Lindego, ul. Cegłowska 39
29 lipca (środa) – Patykiem i sznurkiem – leśne gry terenowe / Las Bielański, ul. Dewajtis 5
5 sierpnia (środa) – Fascynujący świat mrówek i chrząszczy / Las Bielański, ul. Dewajtis 5
19 sierpnia (środa) – Ptasi raj wśród wielkich drzew / Las Lindego, ul. Cegłowska 39
26 sierpnia (środa) – Ślady i tropy zwierząt / Park Młociński, ul. Papirusów

Szczegółowe informacje: https://www.tworczosc.org.pl/kontakt

Organizator: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy
Partner: Fundacja Przystanek Twórczość

Załączniki: