null

W sobotę, 6 lutego na hali CRS Bielany przy ul. Lindego 20 odbył się pierwszy Bielański Bal Seniora, w którym wzięło udział ponad 300 osób.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podziemia Kamedulskie po raz kolejny wypełniły się po brzegi. Okazją do spotkania był ostatkowy koncert jazzowy, który odbył się wczoraj, 9 lutego przy ul. Dewajtis 3.

Na scenie zagrał jeden z najstarszych polskich zespołów – Jazz Band Ball Orchestra, fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów. Od kilku dekad, pochodzący z Krakowa JBBO, zdobywa I miejsce w kategorii „jazz tradycyjny” w ankiecie czytelników miesięcznika Jazz Forum.

Podczas wczorajszego koncertu zespół zaprezentował największe przeboje jazzu nowoorleańskiego. Muzycy wydali ponad 40 płyt, w tym 25 winylowych. Cieszą się popularnością nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Doczekali się nawet swojego fan clubu w Sacramento. Muzyka Jazz Band Ball Orchestra oparta jest na solidnych podstawach. Są nimi jazz nowoorleański i Louis Armstrong.

Na scenie zagrali: Marek Michalak – puzon, wokal, Jacek Mazur – saksofon, wokal, Michał Bylica – trąbka, Wojciech Groborz – piano, Tolek Lisiecki – kontrabas oraz Wiesław Jamioł – perkusja.

Koncert organizowany jest przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Agencję Koncertową Pianoart. Patronem wydarzenia jest Veolia Energia Warszawa S.A.