null

W Przedszkolu 307 bawimy się bez zabawek

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzieci z grupy „Żyrafki” wzięły udział w akcji "Dzień bez zabawek". W trakcie jej trwania bardzo dobrze się bawiły nie używając zabawek, które można kupić w sklepie.

Zaczęliśmy od skonstruowania domu z tekturowych pudeł. Dzieci próbowały składać pudełka ćwicząc w ten sposób wyobraźnię przestrzenną. Następnie konstruowały ściany, projektowały okna. Wpadły na pomysł, że zanim pudło stanie się oknem najpierw może być wagonikiem pociągu. Natomiast ściany zbudowanego już domku mogą służyć jako miejsce do wystawiania swoich dzieł malarskich lub tworzenia tam murali.

Dzięki pomocy Rodziców, którzy przez wiele dni gromadzili surowce do zabawy dla swoich dzieci, mogły one wykonywać pacynki ze skarpetek lub rękawiczek bez pary, konstruować dzieła z pojemników po produktach spożywczych, grać w kręgle plastikowymi butelkami, tworzyć ze skrawków materiałów, korków, wykałaczek i wielu innych materiałów.

Pięciolatki wykonały pracę plastyczną z zakrętek od butelek. Te wspaniałe projekty dziecięcej wyobraźni ozdobiły wnętrza naszego przedszkola. Podczas tej zabawy powstała wieża Eiffla, serca, kwiaty, plan meczu piłkarskiego, królik oraz wiele innych oryginalnych, małych dzieł sztuki.

Z wielkim zainteresowaniem obserwowałyśmy, jak dzieci zareagują na pomysł zabawy bez zabawek. Miałyśmy nadzieję, że wzbudzi on entuzjazm przedszkolaków. Dzieci były zachwycone możliwością manipulowania przedmiotami, które być może na co dzień są poza ich zasięgiem. Nikt nawet nie zapytał o zabawki. Ku naszemu zaskoczeniu dzieci skandowały okrzyk "To najlepszy dzień w przedszkolu". Cieszymy się, że udało nam się zainspirować dzieci do wyzwolenia własnej kreatywności i zachęcić je do sięgnięcia po nowe rozwiązania.

Opracowały nauczycielki: Monika Rostek i Renata Zawilińska

Zobacz galerię (8 zdjęć)