null

VIII Bielańskie Targi Edukacyjne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

III Bielańskie Targi Edukacyjne w Zespole Szkół nr 124

 

przy ulicy Conrada 6

 

2 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 124 przy ul. Conrada 6 odbyły się już VIII Bielańskie Targi Edukacyjne.  W tym roku po raz pierwszy imprezie towarzyszyły warsztaty z zakresu preorientacji zawodowej dla uczniów, którzy stoją przed trudną decyzją wyboru szkoły po skończeniu nauki w gimnazjum. Organizatorami, już tradycyjnie, była szkoła przy ul. Conrada oraz Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Po raz kolejny bielańskie szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoją ofertę.

 

Uroczystego otwarcia targów dokonał Artur Wołczacki Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Monika Grabowska- dyrektor Zespołu Szkół nr 124.

 

Po raz pierwszy, warsztaty dla uczniów gimnazjów

 

Zanim uczniowie trzecich klas bielańskich gimnazjów poznali przygotowane dla nich propozycje edukacyjne, mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami oraz testami pomocnymi w wyborze nowej szkoły, a - co za tym idzie - także zawodu, który chcieliby w przyszłości wykonywać. Na pytanie, po co są te zajęcia, pani Barbara Maczkowska z Zespołu Szkół nr 35 przy ul. Żeromskiego, odpowiedziała: „Na warsztatach staramy się uświadomić młodzieży jej własne potrzeby i zdolności. Dzięki  temu łatwiej jest wybrać zawód, który stanie się źródłem satysfakcji.”

 

Po warsztatach czas na wybór szkoły…

 

 Po zajęciach z doradztwa zawodowego gimnazjaliści korzystali z dobrodziejstwa targów-rozpoczęli poszukiwania nowej szkoły. Oferta była kusząca, wystawcy- pomysłowi. Licea i technika kusiły trzecioklasistów pięknymi dekoracjami, projektami, a nawet słodyczami. Przedstawiciele szkół rozdawali ulotki i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudziła oferta Technikum Księgarskiego im. Stefana Żeromskiego oraz XXII LO im. José Martí. Jedna z gimnazjalistek, zapytana o to, czy uważa, że tego typu imprezy są potrzebne, stwierdziła: „Tak, są potrzebne. Młode osoby mogą poznać oferty szkół w okolicy. Każdy może wybrać coś dla siebie i nie trzeba szukać poza rejonem”.

 

Wychodząc z targów, bielańscy gimnazjaliści mieli ręce pełne ulotek przygotowanych przez szkoły. Mamy nadzieję, że łatwiej im będzie teraz dokonać wyboru. Tego trzeba im życzyć.

 

Kinga Pełka, Oliwia Cegiełka (kl. IId Gimnazjum nr 73)