null

VI edycja konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

21 marca odbył się trzeci etap VI edycji konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie. W tym etapie zespoły miały za zadnie przygotować pracę plastyczną, tematycznie związaną z bezpieczeństwem oraz zaprezentować sposoby udzielania pierwszej pomocy na podstawie wcześniej przesłanych scenariuszy, a także musieli pokonać trasę rowerem po terenie Miasteczka Ruchu Drogowego zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Wcześniej tj. w drugim etapie drużyna zmierzyła się z testem. Składał się on 30 pytań obejmujących tematykę związaną z działalnością Straży Miejskiej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego.


Cele konkursu to propagowanie bezpieczeństwa na drodze, upowszechnianie bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń, opanowanie podstawowej wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz utrwalenie wiedzy na temat roli i zadań straży miejskiej. Cały konkurs rozgrywany jest na zasadzie nauki przez zabawę. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 156 uczniów z 78 placówek. Z każdej dzielnicy do kolejnego etapu przeszła tylko jedna drużyna z największą liczbą punktów.
Dzielnicę

Bielany reprezentują uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 209. Czy drużyna okaże się zwycięzcą? Tego dowiemy się już niebawem.

Uroczyste zakończenie VI edycji nastąpi 25 kwietnia 2019 roku w Teatrze Kamienica przy al. Solidarności 93. Wszyscy, którzy podjęli niełatwe wyzwanie, zostaną nagrodzeni. Każdy uczeń weźmie udział w losowaniu roweru górskiego oraz zaproszeń dla całej klasy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także zwiedzaniu Warszawskich Filtrów.

Tegoroczną VI Edycję wspierają m.in.: Urzędy Dzielnic, Tramwaje Warszawskie, MZA, Zarząd Dróg Miejskich, PKiN, Biedronka, Automobilklub Polski, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, MPWiK, Haribo, Teatr Kamienica, Fundacja Drogi Mazowsza, Poland Bike, Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Biegnij Warszawo.

Patroni medialni: TVP 3, Radio Plus Warszawa oraz portal jedzbezpiecznie.pl

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Zobacz galerię (6 zdjęć)