null

Vasanta – pokaz tańca Indyjskiego 2017

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.06.2017 - 11.06.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

W imieniu Magdaleny Niernsee i Zuzanny Kann zapraszamy serdecznie 11.06 (niedziela) o godz. 18.00 na pokaz klasycznych tańców indyjskich: Kathak, Odissi i Bharatanatyam oraz półklasycznego Bollywood, połączony z wprowadzeniem w kulturowe i techniczne aspekty tej sztuki. Tegorocznym tematem przewodnim jest wiosna i jej przejawy w naturze.

WYSTĄPIĄ:
* Magdalena Niernsee – indian dance kathak – taniec Kathak;
* Zuzanna Kann – taniec Odissi;
* uczennice zajęć prowadzonych przez Magdalenę Niernsee w Ambasadzie Indii w Warszawie – taniec Kathak i Bollywood:
– Kathak: Justyna Błędowska, Izabella Dróżdż, Maria Hofman, Zofia Krasodomska, Adriana Przetakiewicz, Natalia Pych, Zofia Rytel, Małgorzata Szendzielarz, Katarzyna Wójcik, Marta Zalicka ;
– Bollywood: Zofia Krasodomska, Agnieszka Panufnik, Natalia Pych, Zofia Rytel, Małgorzata Szendzielarz, Marta Zalicka;
* Anarkali Dance Group (grupa z Bielańskiego Ośrodka Kultury) – półklasyczny Bollywood: Blanka Dżugaj, Anna Górska, Maria Hofman, Magdalena Niernsee, Adriana Przetakiewicz, Natalia Pych;
* Teatr Tańca Nataraja – taniec Bharatanatyam.

Kathak przy akompaniamencie fenomenalnej Kasia Szymczak :)

Podczas wieczoru publiczność będzie miała okazję nie tylko podziwiać taniec – zarówno techniczny, jak i liryczny, ilustrujący poezję – ale też dowiedzieć się, jak matematycznie zbudowane są indyjskie rytmy, jak je wytupać bosymi stopami, jak opowiedzieć historie bez słów, używając “tylko” 28 gestów dłoni, 9 min twarzy i kilkunastu póz ciała.
Narracja prowadzona będzie z użyciem gestów tanecznych, zaś wykład – jako interakcja z publicznością :)

Zapraszamy już 11.06 o godz. 18:00 do Bielański Ośrodek Kultury (ul. Goldoniego 1 – metro Wawrzyszew). Wstęp z bezpłatnymi wejściówkami – do odbioru od 5.06 w sekretariacie BOK w godzinach 9-17.

Poznajcie nowe oblicze wiosny!

Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1 tel. 22 834 65 47 www.bok-bielany.eu