null

V URODZINY MEDIATEKI START-META

Drukuj otwiera się w nowej karcie

10 listopada br. na Bielanach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Bielańczycy i wszyscy mieszkańcy stolicy mieli okazję wziąć udział w święcie, które zdarza się raz w roku. Mediateka START-META mieszcząca się na ul. Szegedyńskiej 13a obchodziła swoje urodziny – już piąte! Jak co roku z tej okazji zorganizowano całodzienny maraton imprez, zabaw i atrakcji, a przyznać trzeba, że okrągła rocznica istnienia tej instytucji kultury przebiegała wyjątkowo hucznie.

Organizatorzy postarali się, żeby każdy w tym dniu znalazł coś dla siebie. Najmłodsi bawili się na specjalne dla nich zorganizowanym Balu Przedszkolaka oraz teatrzyku. Spektakl przygotowany przez teatr Złoty Dukat ogromnie podobał się małym widzom. Piękna, ale i dowcipna historia Królestwa Różowego oraz jego mieszkańców: zapominalskiej Wróżki, nieśmiałego Pazia, Królewny Różyczki i smoka Jarosza, cudowne dekoracje i kostiumu aktorów sprawiły, że mali teatromani wyszli zadowoleni i zapewne chętnie będą wracać do teatru. Nieco starsze dzieci i młodzież również mieli okazję przenieść się w świat baśni, choć dostosowany do ich zainteresowań. Turniej baśniowych gier League of legends przyciągnął wielu miłośników komputerów i świata fantasy. Rozgrywka była zacięta i pełna emocji, Gracze nie tylko rywalizowali o jak najlepszy wynik, ale także o atrakcyjne nagrody.

Mediateka od momentu swojego powstania była miejscem przeznaczonym dla każdego. Kącik dziecięcy, strefa dla dorosłych, różnorodność oferty kulturalnej i zajęć edukacyjnych świadczy o tym najlepiej. W podobnym duchu przebiegały też Urodziny, czego najlepszym przykładem jest bal dla naprawdę dorosłych. Na wzór tanecznych fajfów Mediateka zaprosiła bielańskich seniorów na urodzinową zabawę nazwaną ze względu na godzinę, o której się odbywała „W samo południe – Twelve-ik”.

Wszyscy bez względu na wiek i zainteresowania chętnie odwiedzali Cmentarzysko Zapomnianych Książek czyli targowisko, w czasie którego bezgotówkowo można było wymieniać się książkami. Kiermasz ten, od lat już organizowany w Mediatece  działa w oparciu o jedną zasadę: biletem wstępu są dwie książki, a każdy uczestnik może zabrać ich tyle, ile zdoła wynieść bez użycia toreb, plecaków itp. Mediateka zaoferowała także swoje woluminy pochodzące z darów czytelników lub wycofane z biblioteki. Dzięki Cmentarzysku dzieci mogły zdobyć nowe czytanki, uczniowie zaopatrzyli się w słowniki i podręczniki, a dorośli w literaturę piękną, hobbystyczną i beletrystykę.

Najważniejszym wydarzeniem dnia był wieczorny, akustyczny koncert Patrycji Markowskiej. Jak wszystko, co znajduje się w ofercie Mediateki był bezpłatny i  zgromadził ok. 300 osób chcących zobaczyć i usłyszeć gwiazdę na żywo. Prawie dwugodzinny występ  niewątpliwe  na długo zostanie w pamięć widzów, tym bardziej, że zakończył się  - jak na urodziny przystało -  tortem, którego mogli spróbować wszyscy goście!

Mediateka po raz kolejny pokazała, że warto ją odwiedzać, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i że Urodziny to najlepszy moment, żeby poznać tę placówkę.