Udział Przedszkola Nr 301 „Zaczarowany świat” w akcji „Szkoła do hymnu”

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 dzieci ze wszystkich grup uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn państwowy.

Celem tej akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznały się z mapą Polski, historią, zabytkami, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką, strojami regionalnymi, legendami itd.

Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową kształtującą ich postawę patriotyczną. W tym niezwykle ważnym dniu, przedszkolaki chciały pokazać, że pamiętają, świętują i kochają naszą Ojczyznę.

Anna Bąkowska

Grupa dzieci stoi na baczność, śpiewając Hymn - Mazurka Dąbrowskiego, na tle utworzonej flagi Polski z kwiatów.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Siedząca grupa dzieci podczas zajęć dydaktycznych na temat symboli Polski na tle flagi państwowej. Każde dziecko udekorowane kotylionem na bluzce.