null

Trzecia edycja festynu rodzinnego "Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego" za nami!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego świętowaliśmy w niedzielę 5 października przy ul. Dewajtis na terenie parafii pw. Bł. E. Detkensa spośród 108 męczenników i Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce.

Tegoroczne święto było wyjątkowe. Stało się tak za sprawą świętego Jana Pawła II, którego osobę przybliżyła w Lesie Bielańskim multimedialna instalacja Mobilnego Muzeum Jana Pawła II.

Święto jak co roku rozpoczęto w Kościele Pokamedulskim od uroczystej mszy świętej, w czasie której słowo do zgromadzonych wygłosił Ks.prof. dr hab. Maciej Bała prorektor UKSW. Mszę celebrowali m.in. Proboszcz miejscowej parafii Ks.Wojciech Drozdowicz i Dyrektor Dobrego Miejsca Ks. Bogusław Jankowski.

Wśród gości znaleźli się m.in.: poseł na Sejm RP Joanna Fabisiak, Burmistrz Dzielnicy Bielany Rafał Miastowski oraz jego zastępca – Grzegorz Pietruczuk.

Każdy mógł posilić się swojskim jadłem i pieczonym jabłkiem z cynamonem, napić lemoniady i herbatek, posłuchać na żywo muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu sygnalistów myśliwskich. Nabyć unikatowe wyroby kilkudziesięciu rękodzielników z całej Polski. Dobre Miejsce jako główny organizator przy współpracy z Dzielnicą Bielany i parafią pw. Bł. E. Detkensa oraz partnerami m.in. UKSW przygotował wiele atrakcji rodzinnych. Dla dzieci m.in. mobilne place zabaw, polowe laboratorium przyrodnicze i rysowanie zwierzątek i kwiatków dla św. Franciszka na placu kościelnym.

Tegoroczny festyn wzbogacony został o wiedzę i doświadczenie z zakresu ziołolecznictwa i profilaktyki prozdrowotnej przez Braci Bonifratrów. Dobre Miejsce z okazji święta Patrona Ekologów wybrało dla najmłodszych w ramach cyklu „Niedzielne Bajeczki” spektakl „Orzeszek, czyli chłopiec z Leszczyny” w wykonaniu Teatru Domowego z Warszawy.

„Dzień św. Franciszka…” zakończyła projekcja filmu „Franciszek” w reż L. Cavani poprzedzona wstępem Ks.dr Ignacego Kosmany, Franciszkanina z Niepokalanowa. Film poruszający i wyjątkowy znajduje się na liście watykańskiej jako dzieło o wybitnej wartości religijnej.