null

To już dwa lata Mediateki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Minęły dwa lata od momentu uruchomienia bielańskiej Mediateki START-META przy ul. Szegedyńskiej 13a. Przez ten czas zwiększyła się liczba zbiorów multimedialnych i księgozbioru. Nie maleje zainteresowanie Mediateką ze strony użytkowników. Gości przyciągają przedstawienia teatralne i pokazy filmowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się koncerty i imprezy rodzinne. Dla dzieci i młodzieży systematycznie organizowane są turnieje i zabawy. Nie zmniejsza się również zainteresowanie edukacyjnymi walorami Multicentrum. Z zajęć korzystają szkoły, nie tylko z Warszawy.

Fakt, że Mediatekę w przeciągu dwóch lat odwiedziło około 160 tysięcy osób stanowi dla placówki najlepszą cenzurkę. Na jubileusz II urodzin placówki, w piątek 30 listopada br. przybyli przyjaciele i stali bywalcy. Program obfitował w wiele atrakcji. Zorganizowano Rodzinny Turniej Bingo, Turniej League of Legend, a dla najmłodszych przedstawienie teatralne „Księżniczka Różyczka” w wykonaniu Teatru Złoty Dukat. Uwieńczeniem obchodów był koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.

Wśród gości jubileuszu obecni byli również przedstawiciele władz dzielnicy, zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany: Grzegorz Pietruczuk, Kacper Pietrusiński oraz Marek Lipiński.

/W.A.,WKS/