null

Teddy Eddie Show w Przedszkolu nr 236 „Mali Odkrywcy” – Misie, Miśki i Misiaczki ...

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miś jest największym przyjacielem dziecka od najmłodszych lat – można go przytulić, gdy są smutki, można mu powiedzieć do uszka największe sekrety, można się z nim bawić i świętować. Wiele radości dostarczają dzieciom te pluszowe zabawki każdego dnia, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się w czasie obchodów Święta Pluszowego Misia.

Z końcem listopada 2022 roku Mali Odkrywcy mieli wyjątkową okazję spędzić w przedszkolu czas w towarzystwie niezwykłego Gościa. Duży Miś Teddy Eddie, który mieszka w skarpecie, odwiedził dzieci z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Szybko okazało się, że Teddy Eddie mówi tylko w języku angielskim. Podczas spotkania Miś rozmawiał i bawił się z przedszkolakami piosenkami i rymowankami w języku angielskim. Celem spotkania było celebrowanie Święta Pluszowego Misia oraz rozwijanie zainteresowania językiem angielskim u dzieci i budowanie pozytywnej motywacji do poznawania języków obcych.

Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych wydarzeniach, podczas których obchodziły uroczyście święto swoich ulubionych pluszowych zabawek. We wszystkich oddziałach przedszkolnych dzieci brały udział w licznych „misiowych” zabawach i zadaniach zorganizowanych przez nauczycieli. Średniaki w Dniu Pluszowego Misia były w Bibliotece dla Dzieci przy ul. Romaszewskiego 19, gdzie przewodnim tematem zajęć bibliotecznych były misie.  Przedszkolaki poznały ciekawy i różnorodny księgozbiór, w tym obejrzały interesującą wystawę książek o misiach. Świetnie bawiły się podczas rozwiązywania zagadek o pluszakach, słuchały uważnie bajki pod tytułem „MIŚ PADDINGTON”. Na zajęciach plastycznych każde dziecko wykonało swojego misia z różnej wielkości kolorowych kół.

Starszaki przygotowując się do roli ucznia, spędziły ten wyjątkowy dzień w Szkole Podstawowej nr 214. Uczniowie oddziału przedszkolnego przygotowali krótki występ oraz różnorodne zabawy muzyczne, plastyczne, integracyjne. Na zakończenie starszaki otrzymały pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Misia”.

Przygotowując się do obchodów Święta Pluszowego Misia, dzieci czteroletnie w listopadzie w ramach zajęć z języka angielskiego uczestniczyły w edukacyjnym projekcie językowym „Play with Teddy Bear”. Celem projektu było rozwijanie świadomości językowej i wrażliwości kulturowej poprzez różnorodne aktywności z elementami języka angielskiego. Zajęcia projektowe koncentrowały wokół postaci misia – Teddy Bear. Dzieci poznawały poprzez literaturę (książeczka „Goldilocks and the three bears”) i zabawy do treści książki – matematyczne, muzyczno- ruchowe oraz działania plastyczne.

Miś – mały, pluszowy, czasem z klapniętym uszkiem – może dostarczyć dzieciom tyle radości, zabawy i nauki.

Opracowanie: nauczycielki z przedszkola nr 236 – Małgorzata Liedtke i Joanna Kózka.

P236 – Teddy Eddie. Grupa dzieci z uwagą wpatrująca się w dużego misia i nauczyciela prowadzącego zajęcia.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
P236 – Teddy Eddie. Grupa dzieci z uwagą wpatrująca się w dużego misia i nauczyciela prowadzącego zajęcia.
P236 – Teddy Eddie. Prowadzący przebrany za misia.
P236 – Teddy Eddie. Nauczyciel wraz misiem przeprowadzający zabawę w języku angielskim.