null

Targi Turystyczne na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak co roku w kwietniowy weekend w gościnnych obiektach Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego odbyły się VII Targi Turystyki i Wypoczynku "Lato-2002".

Wśród ponad 220 wystawców m.in. biur podróży, hoteli i pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, swoje stanowisko miała też Gmina Warszawa-Bielany.

W tym roku na stoisko gminne przyjechał przedstawiciel Urzędu, z zaprzyjaźnionej z Bielanami- Dzielnicy Ealing w Londynie. Przez 3 dni prezentował na naszym stoisku foldery z mapkami oraz zdjęcia ciekawych miejsc w Ealing. Materiały promocyjne z Ealing cieszyły się wśród odwiedzających stoisko dużym zainteresowaniem.

Na stoisku Bielan można było również otrzymać oferty letniego wypoczynku przygotowane przez bielańskie biura turystyczne.W sobotę i niedzielę targom turystycznym towarzyszyły występy estradowe na festynie plenerowym. Zwiedzającym przygrywały kapele z różnych regionów kraju m.in. kapele z: Marianowic, Białobrzegów, Siedlec, grupy łowickie, krakowskie. Na estradzie odbyły się quizy i konkursy oraz występy zespołów artystycznych w tym: dziecięcych zespołów z Bielan.

Na targach odbyły się także liczne prezentacje regionów: Podkarpacia, Bieszczad, Beskidu Niskiego, Małopolski. Na ekspozycjach stałych było prezentowane: Mazowsze, Kaszuby, Lubelszczyzna i Świętokrzyskie.

Ciekawostką tegorocznych targów była ekspozycja polskich rekordów osobliwości połączona z prezentacją osobliwych bohaterów, największych i najmniejszych przedmiotów na świecie.

Tegoroczne targi lato 2002 były doskonałą okazją do zapoznania się z ogromnym bogactwem ofert turystycznych i do spędzenia weekendu wraz z rodziną w miłej atmosferze i na świeżym powietrzu.