null

Tajemnica Objawienia – na FFN-Z

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Na najbliższym Forum Filmów Nie-Zwyczajnych pokażemy obraz: Tajemnica Objawienia. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości, wykładowca PWTW.

Data: 17 lutego 2019 r.
Godz.: 16.00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, ul. Dewajtis 3.
Bilety - 15 zł

Reporterskie śledztwo, objawienie religijne a także zagadka, której rozwiązanie wykracza daleko poza doczesność. Wszystko to w najnowszym, poruszającym filmie Xaviera Giannoli – zdobywcy Cezara, Złotej Palmy i Nagrody Specjalnej Festiwalu w Wenecji. W obsadzie produkcji wystąpiła plejada znakomitych francuskich aktorów, m.in.: nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, laureat Cezara i Złotej Palmy – Vincent Lindon („Miara człowieka”), znany z hitów „Quantum of Solace” i „Uprowadzona” – Anatole Taubman oraz Patrick d'Assumçao („Śmierci Ludwika XIV”).

„Tajemnice objawienia” to thriller psychologiczny. Historia o wierze i jej poszukiwaniach – Barbara Hollender, Rzeczpospolita.

oryginalny tytuł: L’APPARITION
gatunek: Psychologiczny, Thriller
produkcja: Francja 2018
reżyseria: Xavier Giannoli
obsada: Vincent Lindon, Anatole Taubman, Patrick d'Assumçao, Axelle Simon, Sandrine Ferraro.

OPIS FILMU

Jacques (Vincent Lindon), reporter znanej francuskiej gazety otrzymuje tajemniczy telefon z Watykanu. Wynika z niego, że w małym miasteczku na południu Francji mieszka 18-letnia dziewczyna, która utrzymuje, że przeżyła objawienie Matki Boskiej. Pogłoski o domniemanym cudzie rozchodzą się błyskawicznie i sprawiają, że na miejsce rzekomych objawień zaczynają przybywać tysiące pielgrzymów. Jacques, który prywatnie nie ma nic wspólnego ze światem wiary i kościoła, zgadza się być częścią komisji śledczej, mającej rzucić nowe światło na zdumiewające wydarzenia.