null

Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego kolejny raz bierze udział w kampanii czytelniczej "Cała Polska czyta dzieciom".

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dobie społeczeństwa informacyjnego istotnego znaczenia nabiera wychowanie do czytania, które obecnie stało się zadaniem dość trudnym.

Obserwujemy, że książka została wyparta przez telefony, tablety, komputery oraz inny sprzęt elektroniczny. Nie zapominajmy jednak, iż to właśnie czytanie ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny młodego czytelnika, kształtuje jego wyobraźnię i postawę twórczą, podnosi poziom mowy, procesów poznawczych oraz myślenia.

Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu, co sprzyja podejmowaniu działań mających na celu wzmacnianie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów.

Wpisując się w ten trend  Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego, podtrzymując tradycję, kolejny raz bierze udział w kampanii czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom”. Nasi uczniowie i nauczyciele wraz z osobami ze świata kultury prezentują wybrane bajki społeczności szkolnej.

Dotychczas w gronie czytających osób usłyszeć mogliśmy m.in. aktorkę – panią Aleksandrę Górską – Szajewską oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Bielany - panią Zofię Gajewicz w utworze „Królowa Myszka” w opracowaniu Natalii Usenko.

W tym roku na spotkanie czytelnicze zaproszenie od Małego Samorządu Uczniowskiego przyjęli: aktor filmowy i teatralny – pan Maciej Stuhr oraz Burmistrz Dzielnicy Bielany – pan Grzegorz Pietruczuk. Dobrym duchem tego spotkaniabyła również pani Aleksandra Górska – Szajewska.

Tegoroczna obsada w fenomenalny sposób zinterpretowała opowiadanie Oskara Wilde’a, pt. „Syn Gwiazdy”. Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali treści utworu, który pokazywał, co jest dobrem i prawdziwą miarą piękna. Podkreślił wartość rodziny i istotę relacji z najbliższymi.

Dodatkowo nasz gość specjalny pan Maciej Stuhr, znany także, jako osoba, która użycza głosu znanym postaciom z bajek animowanych, przybliżył uczniom rolę osoby zajmującej się dubbingiem. Na naszą prośbę odegrał fragment z filmu „Kurczak Mały”, śpiewając głosem bohatera: „Jestem zwycięzcą to wiem. Nie poddam się nigdy o nie…”. Uczniowie słysząc to od razuzareagowali z entuzjazmem rozpoznając postać z animacji.

Całe przedsięwzięcie było dla wszystkich wielkim wydarzeniem. Mamy nadzieję, że taka forma spotkań z książką zaszczepi u dzieci chęć częstego spędzania z nią czasu.

Opracowała Małgorzata Graczyk