null

Szkoła Podstawowa Nr 133 Z Ekologią Za Pan Brat

Drukuj otwiera się w nowej karcie

4 października2019r.w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie EKOSZKOŁA- EDYCJA II. Konkurs organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych z Mazowsza. W uroczystej gali uczestniczyli: Dyrektor i pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego, przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska oraz mazowiecki wicekurator oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie- laureaci  konkursu.

Celem konkursu jest upowszechnianie   i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.

- Uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszym konkursie EKOSZKOŁA udowodnili, że zależy im na tym, żebyśmy żyli w czystym i zdrowym środowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej jaką wykazały się dzieci. Jest ona naprawdę imponująca. Udowodnili to swoimi bogatymi w wyobraźnię pracami, które obrazują w sposób jasny i przejrzysty, na czym powinna polegać ochrona przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję - powiedziała Anna Król, prezes WFOŚiGW w Warszawie.

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III, fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.

Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne były  wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Temat pracy plastycznej                   i fotografii odzwierciedlał dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska.

 

W Szkole Podstawowej nr 133 realizowanych jest szereg projektów i działań proekologicznych wspieranych przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szerszeń- biologa i przyrodnika np. projekt „Odkrywamy słodkie tajemnice pszczół”  realizowany we współpracy z WFOŚiGW w Warszawie w ramach którego szkołą otrzymała dofinansowanie do kącika edukacji ekologicznej wraz z ogródkiem dydaktycznym,  czy EkoDzieciaki To MY! - ścieżka dydaktyczna, która jest  wygraną w konkursie przeprowadzonym przez Gaz -  System S.A. z zakresu edukacji ekologicznej – na najlepszy uczniowski projekt edukacyjny, zbiórki: makulatury, baterii, elektrośmieci, pokaz mody ekologicznej i wiele innych cennych dla ochrony środowiska działań.

Koordynatorką realizowanych projektów przyrodniczych oraz II edycji konkursu Ekoszkoła jest Pani Dorota Matuszczak- nauczyciel klas I-III.

Komisja konkursowa przyznała 3 nagrody dla uczniów z naszej szkoły. W kategorii prace plastyczne I miejsce zajęła Hanna Skiba z klasy 2d za wykonanie pracy plastycznej „Świat pszczół” otrzymując hulajnogę, II miejsce zajęła Lilia Chodźko z klasy 1d za wykonanie pracy „Ścieżka ekologiczna”. W kategorii fotografie- II miejsce zajęła Gabriela Filip z klasy 5d za wykonanie fotografii „Pszczoły”. Laureatki II miejsc- Lilia i Gabrysia – otrzymały aparaty cyfrowe.

Nasze działania proekologiczne zostały zauważone i docenione przez WFOŚiGW , dlatego Pani Dyrektor Małgorzata Szerszeń podczas uroczystej gali odebrała nagrodę dla szkoły- czek na kwotę pięć tysięcy złotych na realizację działań proekologicznych w bieżącym roku szkolnym. Wszystkie wymienione wyżej działania ekologiczne pomagają stać się naszym uczniom ludźmi wrażliwymi w obcowaniu z przyrodą, szanującymi ją  i odkrywającymi jej uroki. Po wielu przeprowadzonych projektach i działaniach  ekologicznych -  śmiało możemy stwierdzić, iż nasi uczniowie mogą o sobie mówić: EkoDzieciaki To MY!

 

Zobacz galerię (3 zdjęć)