null

Szczepienia przeciw COVID-19 na UKSW

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie kobiety w maseczce, której podawane jest szczepienie

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ruszają szczepienia przeciwko COVID-19. Osoby zainteresowane mogą zaszczepić się od 6 do 11 grudnia 2021 r. w godz. 9:00 – 15:00 na kampusie przy ul. K. Wóycickiego 1/3.

Chętni mogą zaszczepić się pierwszą, drugą lub trzecią dawką preparatu Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech. Szczepienie odbędzie się w dniach 6 – 11 grudnia 2021 r. w godz. 9:00 – 15:00 w budynku 23 na kampusie UKSW na Bielanach przy ul. K. Wóycickiego. Zapisy na szczepienie odbywają się poprzez formularz: https://forms.gle/kPYTrdyT2goX8d6YA

Trzecią dawkę może przyjąć każdy w wieku 18 – 49 lat po sześciu miesiącach od daty pełnego zaszczepienia, a także ci, którzy wymagają przyjęcia trzeciej dawki ze względu na niski poziom przeciwciał. Muszą mieć jednak wystawione ważne e-skierowanie. Osoby w wieku powyżej 50 lat mogą zaszczepić się trzecią dawką po 5 miesiącach.

W punkcie szczepień możliwy będzie także pomiar ciśnienia oraz poziom glikemii. W holu budynku 23 znajdzie się również punkt Fundacji DKMS, w którym odbędzie się rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Akcję szczepień na UKSW przygotowali, w ramach programu Ostatnia Prosta #Szczepimysię, prof. dr hab. n. med. Dariusz Kosior, prorektor ds. medycznych UKSW, dr n. farm. Piotr Merks z Wydziału Medyczneg. Collegium Medicum, Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy oraz Samorząd Studentów UKSW. Akcję wspierają także: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, ZOZ Białołęka i Cosmedica.

Samorząd Studentów organizuje również wykład dr Joanny Bogusz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, która opowie o bezpieczeństwie i skuteczności szczepień. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2021 r. o godz. 19:30 w trybie online, na fanpage’u Samorządu Studentów UKSW na Facebooku.

Opinię dotyczącą szczepień można wyrazić, wypełniając ankietę dostępną pod linkiem: https://forms.gle/2Vb1H3eGUccjFNHEA