null

Święto Starych Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.06.2022 14:00 - 26.06.2022 20:00
Plac Konfederacji
Grafika. Dwoje tańczących ludzi na tle zdjęcia lotniczego fragmentu osiedla Stare Bielany. Na środku napis: "Święto Starych Bielan"

Po krótkiej przerwie i w nieco zmienionej formie wracamy do rozpoczętej w 2017 roku tradycji klimatycznych spotkań z mieszkańcami na Placu Konfederacji. Ten fragment dzielnicy, zwany przez niektórych bielańską starówką, swoją rozpoznawalność zawdzięcza niskiej zabudowie z okresu międzywojennego i zabytkowym gazowym latarniom

Uczestnicy będą mogli poznać nieznane fakty z życia tej części Bielan podczas dwóch spacerów historycznych oraz wziąć udział w rodzinnej grze ulicznej pn. „Odkryj Zdobycz”. W programie przygotowaliśmy również spotkanie z Kataryniarzem, spektakl uliczny „Klaunada” oraz gry i konkursy z nagrodami. A na koniec zapraszamy na sąsiedzką, klimatyczną potańcówkę, podczas której zawodowi tancerze poprowadzą animacje taneczne.

Będzie można cofnąć się w czasie nie tylko podczas spacerów z przewodnikiem, ale również napić się wody z saturatora i zjeść kolorową watę cukrową, przysmaki lat 80’.

Będą z nami tego dnia również bielańscy artyści ze swoimi pracami, Dom Spotkań z Historią oraz Bielańska Fototeka.

Program wydarzenia:

  • 14.15 Start I spaceru szlakiem dorobku Marii i Kazimierza Piechotków, bielańskich architektów (Podczas spaceru dowiemy się m.in.: co ma wspólnego biała farba z ulicą Kasprowicza? Co łączy mały lufcik z Skalbmierskiej z dużą polityką? Jak pewna muszla stała się dziełem sztuki? a przede wszystkim – skąd wzięła się nazwa Piechotkowo?)
  • 14.45 Spektakl Kataryniarza
  • 15.15 Start gry miejskiej „Odkryj Zdobycz”
  • 16.30 Spektakl Fundacji Sztuka Ciała
  • 17.30 Start II spaceru szlakiem patronów bielańskich ulic („Każdy człowiek ma jakąś rację, tylko nie każda racja wychodzi na zdrowie”. Tropem pisarzy na Starych Bielanach)
  • 18:00 Bielańska potańcówka z animacjami

Data: 26 czerwca 2022 r. (niedziela).
Godz. 14.00-20.00.
Miejsce: Plac Konfederacji (Stare Bielany).
Wstęp wolny!

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.