null

Święto Starych Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Święto Starych Bielan

Po krótkiej przerwie i w nieco zmienionej formie powróciliśmy do rozpoczętej w 2017 roku tradycji klimatycznych spotkań z mieszkańcami na Placu Konfederacji podczas Święta Starych Bielan.

Świętujący mieli okazję poznać nieznane fakty z życia tej części dzielnicy podczas dwóch spacerów z przewodnikiem: szlakiem dorobku Piechotków oraz szlakiem patronów bielańskich ulic. Historię Bielan poprzez animacje przybliżały także Dom Spotkań z Historią i Bielańska Fototeka. W programie wydarzenia znalazły się również spotkanie z Kataryniarzem, spektakl uliczny „Klaunada”, gra uliczna i konkursy z nagrodami. Na koniec mieszkańcy tłumnie bawili się podczas sąsiedzkiej potańcówki z udziałem zawodowych tancerzy prowadzących animacje taneczne. 

Woda z saturatora i kolorowa wata cukrowa, największe przysmaki lat 80., pozwoliły na podróż w czasie. I widać było, że u wielu uczestników święta wywołało to nie lada nostalgię. 

Ten fragment Starych Bielan, zwany przez niektórych bielańską starówką, swoją rozpoznawalność zawdzięcza niskiej zabudowie z okresu międzywojennego i zabytkowym gazowym latarniom, stąd jest ulubionym miejscem do spacerów i spotkań w kawiarniach.

Zobacz galerię (17 zdjęć)