null

Święto Starych Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mamy powody do świętowania! Już po raz drugi zapraszamy mieszkańców Warszawy do spotkania podczas Święta Starych Bielan, które w tym roku odbędzie się w niedzielę, 15 lipca.

Tradycyjnie spotkamy się na Placu Konfederacji i ulicy Płatniczej, która swoją rozpoznawalność zawdzięcza niskiej zabudowie z okresu międzywojennego i zabytkowym gazowym latarniom.

Będzie to wspaniała okazja do integracji – mieszkańcy ulicy wyjdą z domów i w swoich ogródkach przygotują mini wystawy oraz wyprzedaże garażowe. Na dzieci czekać animacje i zabawy. Na placu konfederacji zagra zespół „Bonanza” oraz DJ. Muzyka będzie klimatyczna i do tańca.

To do zmroku, a potem? Gdy zrobi się ciemno zaprezentowany zostanie pokaz starych zdjęć, któremu towarzyszyć będzie opowieść varsavianisty – Jarosława Zielińskiego. Na koniec pokażemy film pt. „W blasku gazowych latarni” – opowieść o bielańskim latarniku.

Mamy nadzieję, że „Święto Starych Bielan” nie tylko zintegruje mieszkańców Dzielnicy, ale pozwoli im także poznać kawałek jej historii.

Data: 15 lipca 2018 r.
Godz. 14.00-22.00.
Miejsce: Plac Konfederacji, część ulicy Płatniczej
WSTĘP WOLNY!