null

Święto Drzewa w Przedszkolu nr 97 "Leśna Polanka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

10 października w Przedszkolu nr 97 „Leśna Polanka” obchodziliśmy Dzień Drzewa. Święto to wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Obchody Dnia Drzewa są już tradycją w podejmowanych przez nasze przedszkole  działaniach  proekologicznych. W tym dniu we wszystkich grupach odbyły się zajęcia z edukacji ekologicznej związane  z tematyką drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, wykorzystując różnorodne techniki. Kolejnym działaniem było posadzenie w ogrodzie przedszkolnym drzewka kasztanowca.Każdy miał swój udział w tej pracy, poznając w praktycznym działaniu kolejne etapy sadzenia drzewa. Przedszkolaki tworząc krąg wokół sadzonki kasztanowca, złożyły uroczystą obietnicę, że zawsze będą dbały o wszystkie drzewa.

Najważniejszym przesłaniem Święta Drzewa było zaangażowanie dzieci w działania na rzecz ochrony środowiska, uświadomienie im, że dzięki corocznie sadzonym  drzewom  nasza planeta może mieć swoją przyszłość.

Zobacz galerię (9 zdjęć)