null

Święto Bielan – rozpoczęcie Bielańskich Dni Kultury 2013

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany jak co roku zapraszają mieszkańców na cykl wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych. Zgodnie z tradycją sięgającą królów Władysława IV i Jana Kazimierza Bielańskie Dni Kultury rozpoczynają się odpustem w Zielone Świątki w Kościele Pokamedulskim przy ul. Dewajtis 3 i trwają do końca maja, i przez cały czerwiec.

Uroczysta msza św. rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godz. 11.00. Po mszy zapraszamy na występ Zespołu Tańca Historycznego Chorea Antiqua. Specjalnie w tym dniu przygotowaliśmy też dla Państwa pewną niespodziankę związaną z historią bielańskiego klasztoru kamedulskiego. Serdecznie zapraszamy!

W czasie Bielańskich Dni Kultury odbywać się będą pikniki, koncerty, spacery z przewodnikami po dzielnicy, spektakle teatralne, wystawy – na świeżym powietrzu, w bibliotekach, ośrodkach kultury, placówkach oświatowych – dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Słowem – każdy tu znajdzie coś dla siebie! Chcemy pokazać dorobek twórczy naszej dzielnicy, a także zachęcić jak najszerszy krąg mieszkańców Bielan i nie tylko do korzystania z oferty, która jest przygotowywana przez Urząd Dzielnicy oraz lokalne placówki oświatowe i kulturalne przez cały rok.

Szczegółowe informacje dotyczące programu Bielańskich Dni Kultury w serwisie kulturalnym: kultura.bielany.waw.pl, a także w gazecie „Nasze Bielany”.