null

Światowy dzień zwierząt w przedszkolu nr 272

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dnia 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dydaktyczne związane ze zwierzętami. Dzieci w czasie zabaw rozwiązywały zagadki, bawiły się przy muzyce, naśladowały odgłosy zwierząt i sposób ich poruszania się. Rozpoznawały i nazywały zwierzęta przedstawione na obrazkach, powstały piękne prace plastyczne. Poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi.

Psy oraz koty jak również inne gatunki takie jak np. papugi, chomiki itp. to nasi domowi przyjaciele, członkowie rodziny i czują jak my – smutek, radość. Obchody Światowego Dnia Zwierząt miały na celu przypomnienie wszystkim dzieciom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla psów i kotów ze Schroniska na Paluchu (Paluch 2, 02-147 Warszawa) Nasze Przedszkolaki i ich Rodzice mają wielkie serce, o czym już nie raz się przekonaliśmy.  Udało  się zebrać bardzo dużo karmy i przysmaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i włącznie się do akcji , szczególne podziękowania należ się Rodzicom Dziewczynki z V grupy oraz panu Michałowu Hausmanowi Radnemu z Dzielnicy Włoch  za pomoc w przekazaniu worków z karmą i artykułów dla zwierząt dla schroniska. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, chcemy uczyć dzieci empatii i wzbudzać potrzebę niesienia pomocy dlatego już teraz obiecujemy, że za rok też będziemy świętować kolejny Światowy Dzień Zwierząt.                                    

Agnieszka Olszewska