null

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Światowy Dzień Ochrony Środowiska mamy kilka ważnych eko-informacji:

Przypominamy o naszym konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży pn. „Życie miejskiej łąki”, w którym zwracamy szczególną uwagę na wartość i potrzebę ochrony bioróżnorodności w mieście. Prace można składać do 31 lipca br.  W tym roku nagrodą w konkursie będzie oryginalna drewniana statuetka-rzeźba, a prace laureatów zostaną wydane na okolicznościowych pocztówkach.

Szczegóły konkursu: https://piuw.um.warszawa.pl/waw/bielany/-/null

Dzisiaj także polecamy nowy cykl warsztatowy pn. „W duchu zero-waste”, w którym będziemy promować postawy proekologiczne na co dzień, przyjazne środowisku naturalnemu. W miarę możliwości, w przyszłości, spotkania będą się odbywać w „Klubie Mam i Tatusiów” przy al. Zjednoczenia 19, a tymczasem zapraszamy na pierwszy warsztat online na profilu NaszeBielany. „Ekodetergenty” – warsztat prowadzi Joanna Baranowska, autorka bloga organiczni.baranowscy.eu                                  

Dziś także proponujemy pierwszy odcinek z cyklu „Leśna stolarnia”. W  10 krótkich filmach poruszymy tematykę związaną z lasami w naszej dzielnicy, gatunkami drzew, życiem ptaków i pszczół, a także obróbką drewna. Pokażemy też kilka możliwości wykonania własnoręcznie prostych zabawek i ozdób z drewna. Zachęcamy rodziców i dzieci do wspólnego majsterkowania! Odcinek pierwszy pokaże m.in. jak zrobić samolot z domowych spinaczy do prania.

Zapraszamy!

Załączniki: