null

Styczeń w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Styczeń to dla Kasztanowych Ludków czas pełen warsztatów.

15 stycznia przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w kolejnych warsztatach ceramicznych. Tym razem dzieciaki  z ogromnym zaangażowaniem lepiły z gliny pingwiny. Oddając się pracy twórczej, jednocześnie słuchały ciekawostek na temat tych zwierząt. Można powiedzieć, że dzieci łączyły przyjemne z pożytecznym, ponieważ w trakcie warsztatów  ćwiczyły motorykę małą, zdobywały nowe wiadomości o świecie zwierząt, by na koniec cieszyć się samodzielnie wykonaną glinianą figurką.

17 stycznia dzieci uczestniczyły w zorganizowanych w Przedszkolu nr 340 „Kasztanowego Ludka” warsztatach mydlarskich.  W trakcie zajęć dzieci własnoręcznie wykonały dwa glicerynowe mydełka. Same decydowały o wyborze kształtu, koloru, a nawet zapachu tworzonego mydła. Pod okiem instruktora powstały oryginalne, kolorowe i pachnące glicerynowe  arcydzieła.

W styczniu Kasztanowe Ludki z grupy turkusowej wzięły udział w zajęciach komputerowych w Szkole Podstawowej nr 80. Poznawanie podstaw programowania, przy pomocy starszych kolegów i koleżanek, sprawiło naszym przedszkolakom wiele radości. Na pamiątkę tej wspólnej zabawy, uczniowie podarowali dzieciom własnoręcznie wykonane medale.

Dnia 21 i 23 stycznia dzieci z Przedszkola nr 340 obchodziły w święto Babci i Dziadka. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienia oraz posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Goście z dumą i ze wzruszeniem patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Na zakończenie uroczystości, wnuczęta wręczyły swoim ukochanym dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

31 stycznia grupa srebrna z Przedszkola nr 340 udała się na wycieczkę do Mediateki Start – Meta na Bielanach, której celem były zajęcia edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu w sieci -„Mój przyjaciel Necio”. Dzieci zapoznały się z pojęciami: komputer, Internet oraz z Necio - bohaterem serwisu edukacyjnego Necio.pl

Koniec stycznia w „Kasztanowym Ludku” przybrał w tym roku wyjątkowy charakter. Wszystkie dzieci wzięły udział w wielkiej akcji - „Marzycielska poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Każda grupa wybrała jedno dziecko, dla którego przygotowała niespodziankę. Zanim jednak dzieci to zrobiły, najpierw zapoznały się  z historią chorego dziecka. Dzięki temu dowiedziały się nie tylko z jaką chorobą walczy, ale także czym się interesuje, co lubi robić i jakie ma marzenia. To była dla naszych przedszkolaków niesamowita lekcja empatii oraz bezinteresownego niesienia pomocy.


Opracowała : Magdalena Gałązka

 

Zobacz galerię (27 zdjęć)