null

Styczeń w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W styczniu do Przedszkola nr 340 zawitał gość. Pani policjantka odwiedziła dzieci, żeby opowiedzieć o tym dlaczego nie wolno dzieciom rozmawiać z obcymi osobami i jak się zachować kiedy zostajemy sami w domu oraz gdy zaatakuje nas pies. To była dla nas cenna lekcja. Nasz gość przyniósł ze sobą dużo ciekawych rzeczy między innymi odznakę, kajdanki, kamizelkę odblaskową i wiele innych. Na koniec naszego miłego spotkania każde dziecko otrzyma

ło mały prezent. Bardzo dziękujemy pani policjantce i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Tegoroczny bal karnawałowy w naszym Przedszkolu nr 340 „Kasztanowego Ludka” odbył się 5 stycznia 2018 r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się różnorodne, bardzo kolorowe i jednocześnie ciekawe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, filmów oraz przedstawicieli różnych zawodów. Wszyscy uczestnicy balu bawili się na sali, pięknie przyozdobionej balonami i serpentynami. Uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków podczas zabaw tanecznych, konkursów i quizów. Największy zachwyt dzieci wywołały bańki mydlane. Również w styczniu „Kasztanowe Ludki” wzięły udział w cyklicznych, wyjątkowych, pełnych śmiechu i wielu ciekawych wiadomości warsztatach "Małe mądrale" . Jak zwykle mogły wszystkiego dotykać, sprawdzać i samodzielnie odkrywać nowe rzeczy. Tym razem tematem było – ŚWIATŁO. W ramach warsztatów sprawdzały kolor światła, tworzyły własną tęczę, oglądały świat przez okulary rozszczepiające światło, sprawdzały, do czego służy pryzmat. Wiadomości uzyskane podczas eksperymentów na długo pozostaną w małych mądrych głowach dzieci. Pod koniec stycznia gościliśmy w przedszkolu babcie i dziadków. Był to dzień pełen radości i wzruszeń zarówno dla dzieci jak i dla zaproszonych osób.
W udekorowanej na cześć gości sali, dzieci zaprezentowały programy artystyczne. Były wiersze i piosenki okolicznościowe oraz tańce. Po występie każde dziecko wręczyło prezent swoim ukochanym dziadkom i zaprosiło na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć, dziadków dowiodły, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Opracowała: Magdalena Gałązka

Zobacz galerię (14 zdjęć)