null

Baśniowa strefa przy ul. Frygijskiej otwarta

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nowe miejsce rekreacji i wypoczynku testowały dzieci z klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 247 oraz seniorzy z Ośrodka Wsparcia Dziennego Seniora nr 2. Wszyscy byli zadowoleni!

Architekci, projektując plac, inspirowali się twórczością Tima Burtona. W strefie dla dzieci znajdziemy m.in. zjeżdżalnię muchomor, zestaw integracyjny, zadaszoną piaskownicę motyl, biblioteczkę w kształcie „Domu Kapelusznika”, stół do gry w karty z krzesłami czy fotel „Królowej Kier”.

Oprócz placu zabaw w strefie przy ul. Frygijskiej powstało miejsce przeznaczone dla seniorów. Jest to drewniany taras z ławkami, stołami do gry, urządzeniami do ćwiczeń, całość osłonięta od placu zabaw szerokim pasem zieleni oraz trejażami, które w najbliższej przyszłości porosną bluszczem.

Na placu pojawiła się również niewielka strefa edukacyjna z tablicami, na których znajdziemy rys historyczny oraz archiwalne fotografie osiedla Wrzeciono przygotowana przy współpracy z Bielańską Fototeką.

Bardzo fajnie to wygląda, na pewno jest to coś innego, nie tak jak wszystkie pozostałe place zabaw. Są ławeczki, są stoliki, dla seniorów jest to dobre miejsce do odpoczynku – ocenia strefę jedna z seniorek.

Najbardziej podobają mi się huśtawki. Na pewno będziemy przychodzić tu z koleżankami po lekcjach – dodaje jedna z młodych testerek strefy.

Strefa powstała w miejscu, gdzie wcześniej było 1264 mkw. nawierzchni z płyt betonowych i asfaltobetonu. Obecnie posadzono tam ponad 4300 roślin w tym m.in. perukowce, hortensje, migdałowce, tawuły, lilaki, krzewinki, orliki. Warto dodać, że jeszcze jakiś czas temu była realna szansa, aby w tym miejscu powstał kolejny budynek mieszkalny.

Dzięki wspólnym działaniom mieszkańców i urzędu dzielnicy udało się zablokować deweloperskie zakusy, a zamiast kolejnego bloku powstała tutaj przepiękna strefa rekreacji. Dziękuje tu szczególnie mojemu zastępcy Włodzimierzowi Piątkowskiemu Włodzimierz Piątkowski i radnej dzielnicy Annie Czarneckiej za wsparcie tych działań – komentuje Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy.

Wykonawcą inwestycji jest firma Baobab Brandys sp. z o.o., a plac zaprojektowali architekci z biura projektowego LS-Project. Urządzenia zabawowe wg indywidualnego projektu wykonała firma Braty i Kompany s.c. z Kościeliska. Całkowity koszt strefy zamknął się w kwocie 1,9 mln zł.

Zdjęcie: dzieci testują elementy zabawowe baśniowej strefy na Frygijskiej.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Zdjęcie: dzieci wspinają się i bawią na dużych czerwonych muchomorach, elementach zabawowych strefy na Frygijskiej.
Zdjęcie: burmistrzowie Pietruczuk i Piątkowski witają się z seniorami, którzy testują jedną z ławek na strefie na Frygijskiej.
Zdjęcie: seniorzy oglądają przeznaczoną dla nich część strefy na Frygijskiej. Dwóch seniorów rozgrywa partię szachów przy specjalnym stole do gry.
Zdjęcie: dwie seniorki testują urządzenie do ćwiczeń w strefie na Frygijskiej.
Zdjęcie: jedna z tablic opowiadających historię Wrzeciona, które umieszczono na szlaku prowadzącym przy strefie na Frygijskiej.