null

Na Bielanach powstaje Storyteka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia wizytę burmistrza Pietruczuka w nowym punkcie bibliotecznym, który jest meblowany.
Autor: Simona Supino

Storyteka to nowe wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Bielan. Będzie ona połączeniem tradycyjnej biblioteki ze światem nowych technologii, tworzona z myślą o bielańskich dzieciach i młodzieży.

Na ponad 200 metrach kwadratowych znajdzie się wypożyczalnia z bogatymi zbiorami książek, komiksów, audiobooków i gier, a także nowoczesna przestrzeń gamingowa, która będzie wyposażona w komputery, konsole i najnowsze tytuły do ogrania. 

Storyteka to nie tylko miejsce i rzeczy, ale też obszerna oferta warsztatowa. Obejmie ona zajęcia edukacyjna, artystyczne, literackie, przyrodnicze, naukowe, kulinarne oraz rękodzielnicze. Do tego dojdą spotkania z technologią jak „kodowanie na dywanie”, nauka programowania i robotyki przy użyciu klocków LEGO czy Ozobotów. 

Storyteką pokieruje Anetę Sawczuk-Kędziak, związana od kilkunastu lat z Biblioteką Publiczną im. Stanisława Staszica, w czasie których pracowała w jej filii – Mediateka Start-Meta. W Storytece chce wdrożyć m.in. zajęcia edukacyjne w modelu STEAM, łączące zagadnienia z zakresu nauki, technologii, sztuki i matematyki.

Na oficjalne otwarcie Storyteki, nowego punktu Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica, zapraszamy młodzież i dzieci w piątek, 13 października 2023 r., od godziny 10:00. Na miejscu będzie czekać na Was szereg atrakcji i interesujących gości.

Storytekę znajdziecie na pierwszym piętrze Galerii Młociny, obok Primarku. Punkt będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-20:00 oraz w soboty w godz. 10:00-15:00.
 

Zdjęcie przedstawia grupę osób na tle ściany z komiksem.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Zdjęcie przedstawia Anetę Sawczuk-Kędziak, kierownik Storyteki, na tle ściany z komiksem.