null

Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć". Jan Paweł II

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jesienią, w październiku i w listopadzie, w sposób szczególny pamiętamy o Seniorach. W tym okresie przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Europejski Dzień Seniora oraz Światowy i Ogólnopolski Dzień Seniora. Jest to szczególny czas, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości i wiedzy, z których czerpać mogą młode pokolenia od osób starszych. To Oni są źródłem życiowej mądrości, której nabywa się z upływem lat. Często są naszym drogowskazem w przemierzaniu krętych dróg życia i pokonywaniu napotkanych przeciwności losu.

18 października słowa pamięci, życzliwości i wdzięczności wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli uczniowie klas I-III podczas zorganizowanego po raz drugi przez Mały Samorząd Uczniowski Jesiennego Koncertu dla Seniorów w Szkole Podstawowej nr 293. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy uczniów. Serdeczne powitanie, piękna jesienna dekoracja, przyjazna i uroczysta atmosfera sprawiły, że piątkowe popołudnie wypełnione było radością wszystkich uczestniczących w spotkaniu. Występy małych artystów dostarczyły wiele uśmiechu na twarzach Seniorów, a widok dobrze bawiących się gości był największą nagrodą dla dzieci, opiekunów i nauczycieli zaangażowanych w organizację tej wyjątkowej imprezy.

Dodatkowym zaszczytem jest dla nas fakt, iż bielańscy Seniorzy traktują naszą placówkę w sposób szczególny i wyjątkowy. To u nas czują, że są traktowani godnie, z należytym dla ich wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. W progach naszej szkoły zawsze spotykają się z uprzejmością nauczycieli, wychowawców i uczniów, a podczas uroczystości i spotkań zawsze pełnią rolę gościa honorowego.

W tym roku dali tego wyraz poprzez uhonorowanie naszej szkoły statuetką Anioła – nagrodą przyznaną w kolejnej edycji konkursu pod nazwą „Miejsce Przyjazne Seniorom” zorganizowanego przez Warszawską Radę Seniorów, Dzielnicowe Rady Seniorów oraz m. st. Warszawę i wręczoną przez Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Grzegorza Pietruczuka oraz przewodniczącą Bielańskiej Rady Seniorów, Panią Krystynę Żebrowską. Wyróżnienie naszej placówki, jako jedynej na Bielanach instytucji oświatowej promującej podejście pro-seniorskie, z pewnością motywuje do podejmowania kolejnych działań na rzecz osób starszych.

Małgorzata Graczyk