null

Starość zaczyna się już w przedszkolu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach realizacji projektu pt. ,,Starość zaczyna się już w przedszkolu” Przedszkole ,,Tajemniczy Ogród” nawiązało współpracę z Klubem Seniora  Klubu WSBM "Chomiczówka" zlokalizowanym przy ulicy Nerudy 1. Wizyta w klubie i założone działania edukacyjne mają na celu zaznajamianie przedszkolaków ze specyfiką starości. Duży nacisk położono na to, aby dzieci okazały osobom starszym należyty szacunek, a poprzez wspólne spotkanie i zabawy nabrały do nich sympatii oraz akceptacji. Projekt ma na celu także aktywizowanie Seniorów, by włączać ich w życie codzienne przedszkolaków, tak, aby czuli się potrzebni i mogli podzielić się swoim ciepłem i doświadczeniem z przedstawicielami dużo młodszego pokolenia.

 Dnia 14.11.2016 r. nauczycielki z „Tajemniczego Ogrodu” wraz z przedstawicielami grup przedszkolnych udały się na spotkanie zapoznawcze z członkami Klubu Seniora. W ramach integracji i początku owocnej współpracy dzieci przygotowały małą niespodziankę dla Gospodarzy, jaką było zaśpiewanie piosenek o jesieni i zaprezentowanie układu tanecznego do utworu „Hej wietrze, wiej!”.

Dwie dziewczynki z grupy ,,Bratków” i ,,Niezapominajek” wyrecytowały wiersze, które prezentowały na konkursie recytatorskim. Po skończonym występie przedszkolaków, nie zabrakło braw, owacji, a nawet u niektórych Gospodarzy można było zaobserwować łezki w oczach, które były symbolem zachwytu i radości.

Nie zabrakło również niespodzianki ze strony Seniorów, którzy przywitali nas muzycznie i tanecznie repertuarem dziecięcych piosenek. Wspólne śpiewanie piosenek i wytańczenie ,,Kaczuch” zbliżyło nas do siebie i zacieśniło więzi współpracy.

Po wspólnej zabawie Seniorzy poczęstowali dzieci słodkościami, brali na kolana, przytulali i rozmawiali, nawiązując do swoich wnuków, a dzieci w ramach podziękowań wręczyły Gospodarzom kwiatki z ,,Tajemniczego Ogrodu”, które przedstawiały nazwy ich grup. Pożegnaniom nie było końca, a dzieci nawet na korytarzu słyszały brawa oraz „dziękujemy” wykrzykiwane przez Seniorów.

Z utęsknieniem czekamy na kolejne spotkanie z tak wspaniałym, pełnym ciepła i miłości gronem Seniorów.

 

Anna Sosnowska
Paulina Kołakowska

Zobacz galerię (3 zdjęć)